Avrasya Kent Fuarı başlıyor!

REED TÜYAP, Avrasya Bölgesi’nin karar vericilerini, üst düzey belediye çalışanlarını, peyzaj uzmanlarını, müteahhit ve mekan işletmecilerini “Avrasya Kent Fuarı” ile tek çatı altında bir araya getirmeye hazırlanıyor. Bölgesindeki herkes için güvenli, verimli ve ulaşılabilir şehirler yaratmayı hedefleyen fuar ile eşzamanlı gerçekleşecek olan “Marka Şehirler Zirvesi” ise; dünya genelindeki markalaşma eğilimine paralel olarak kentsel gelişimi ön plana çıkartarak bu alandaki yenilikleri paylaşmak için buluşma noktası olmayı hedefliyor.

24-27 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek fuar, yurt içi ve yurt dışı yerel yönetim temsilcilerinin buluşma noktası olmayı amaçlıyor. Ayrıca Avrasya Kent Fuarı; 42 kentsel dekorasyon, 9 kentsel araçlar, 8 kentsel teknolojiler ve İBB İştirak firmaları olmak üzere toplamda 68 katılımcı firmaya ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Geleceğin şehirleri için; Marka Şehirler Zirvesi

Fuar kapsamında 24-25 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek olan Marka Şehirler Zirvesi de, yerel yönetimlerin temel aldığı ilkelerin geliştirilmesi amacıyla kurulmuş Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) ve Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı’nın (UCLG-MEWA) destekleriyle Avrasya Kent Fuarı kapsamında yerel yöneticileri bir araya getirmeyi hedefliyor. WALD Yönetim Kurulu Başkanın ve UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman’ın açılış konuşmasıyla başlayacak olan zirve; Dannieh Belediyeler Birliği Başkanı – UCLG-MEWA Eş Başkanı Mohammed Saadieh, REED TÜYAP Genel Müdürü Ali Muharremoğlu ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı – UCLG Eş Başkanı Tahir Akyürek’in konuşmalarıyla devam edecek.

Öte yandan zirve kapsamında; Marka Şehirlerin Yönetiminde Ulaşım, Teknoloji ve İletişim konu başlığıyla Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Geleceğin Marka Şehirlerinde Pop-up Uygulamalar seminerinde Pendik Belediyesi Başkan Yardımcısı M. Sami Divleli, Marka Şehirler Alanında Türkiye’de ve Dünyada En İyi Uygulamalar konusuyla Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ve Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği seminerinde Belbim Genel Müdürü Ahmet Ak ve Akıllı Şehirlerde Etkin Su Kullanımı, Atık Yönetimi ve Altyapı Çözümleri panelinde ise Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, bilgi birikimlerini katılımcılarla paylaşacak. Ayrıca zirve; Kosova, Azerbaycan, Lübnan ve Bosna-Hersek gibi ülkelerden gelecek olan uluslararası temsilcilerin yanı sıra Türkiye’den Bursa, Kahramanmaraş, Rize, Ankara, Eskişehir, Adana, Antalya, İzmir, Konya, Gaziantep illerinden belediye başkanları ve yetkilileri dahil olmak üzere 40’a yakın konuşmacının katılımıyla düzenlenecek.

Ayrıca Marka Şehirler Zirvesi, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile birlikte IBM, Siemens, Sampaş, REC, Intel, Türk Telekom, Temsa gibi uluslararası firmalardan üst düzey direktörlerin katılımlarıyla gerçekleşecek. Kent Fuarı ile eş zamanlı düzenlenecek olan zirvede; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın temsilcileri bulunurken; İSKİ, İSBAK, İŞTAÇ, BELBİM, Otobüs A.Ş. gibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştirakleri de katılım gösterecek.

Avrasya Kent Fuarı ve Uluslararası Marka Şehirler Zirvesi; dünya genelindeki markalaşma eğilimine paralel olarak şehirlerimizin marka bilincini geliştirmek ve bu alandaki yenilikleri paylaşmak ve farkındalık yaratmak için buluşma noktası olacak.

Daha fazla bilgi için: http://www.kentfuari.com