(Yaktaş Zemin Çözüm Merkezi)’nden “İnsansı Tasarımlar” Sergisi

İstanbul Tasarım Bienali Yaratıcı Mahalleler kapsamında insana dair hikâyeleri olan tasarımları Showroom’unda bir araya getiren Yaktaş, zemin kaplamaları ürünleriyle tasarımın birlikteliğini vurguluyor.

Zemin kaplama çözümleriyle Türk yapı sektöründe önemli projelerde mimarların yanında olan Yaktaş tasarıma verdiği önemi yeni sergisinde bir kez daha öne çıkarttı. Levent’teki Showroom’unda yer alan sergide insana dair hikâyeleriyle ilişkilendirdiği masa, iskemle, koltuk, askılık, aydınlatma, sehpa gibi endüstriyel ürünleri bir enstalasyonla bir araya getirdi. İnsanın var olmak ve var etmek için ihtiyacı olan kavramlar üzerine kurulu sergide, izleyiciler Yaktaş Zemin Çözüm Merkezi’nin farklı mekânlarında estetik, işlevsellik, iletişim, akış, esneklik, rahatlık, oyun, eğlence, enerji, korunma, geometri, aşk, müzik, ritim, sağlık, destek, güven, keyif gibi insansı kavramları deneyimledi.

8 tasarımcının 12 ürünüyle İnsansı Tasarımlar Aralık ayının ortasına kadar Yaktaş Showroom’da sergileniyor.

Sergide Kerem Ariş (Uniqka), Yasemin Artut (Roka Design), Tanıl Çokşenim, Feza Ökten Koca (Elips Tasarım), Aslı Kutluay, Peter Opsvik (Varier – Nordist), Ayşe Ören ve Ozan Sinan Tığlıoğlu (Tuna Ofis) tasarımları yer aldı. Yaktaş Showroom’da ideoloji çatışmalarını sorgulayan, dans eden, heykelsi askılıklar, öneri, fikir ve eleştiri kutusu, insan iskelet sistemine öykünen, kullanıcının hareketlerini takip eden, tasarımında tıp doktorlarıyla çalışılmış ikonik koltuklar, oyun oynayan puflar, anneyi ve çocuğunu sembolize eden, insan vücuduna gönderme olarak tasarlanmış fütürist aydınlatmalar, duygularımızı, mantığımızı yansıtan sehpalar Aralık ayının ortasına kadar izlenebilir.

Yaktaş Zemin Çözüm Merkezi 2017 yılında çok farklı etkinlik serileriyle yapı profesyonellerini ağırlayacak

Yaktaş yeni yılda sektörün ihtiyaçlarını karşılayacak ve tasarımı her yönden ele alacak etkinlikleriyle Levent’teki Showroom’unda mimarları, iç mimarları, tasarımcıları ve yapı profesyonellerini bir araya getirecek. Projelere bütüncül zemin çözümleri sunan Yaktaş, bir yandan da sektöre katkı sağlayacak ve iş ortamını geliştirecek buluşmaları da misyonunun bir parçası olarak adlandırıyor.


YAKTAŞ
Yaktaş, 21 senelik tecrübesi, vinil, dokuma vinil ve karo halı zemin döşemelerinden oluşan geniş ürün yelpazesiyle estetik ve işlevselliği bir araya getiren çözümler sunuyor. Sektörün hijyenik, tasarım odaklı ve dayanıklı zemin çözümleri üreten öncü markaları Gerflor, Fitnice, Mannington Carpets, Toucan-T Plank X, Bentzon Carpets’ın Türkiye temsilciliğini yapan Yaktaş, ülkenin her köşesine yayılmış uzman satış ağı ve güçlü stok yapısıyla acil ihtiyaçlara hızla cevap veriyor. Benzersiz renk, doku ve desen seçeneklerinin bir arada görülebileceği ürünler, mimarların ve malzeme seçicilerin buluşma noktası Yaktaş Showroom’da incelemeye sunuluyor.