(Şişecam Düzcam)’ın Mimarca Cam etkinlik serisinin ilki “TASARRUF VE ÖTESİ” gerçekleşti…

Şişecam Düzcam, Türk Serbest Mimarlar Derneği işbirliğiyle yeni bir etkinlik serisini sektör profesyonelleriyle buluşturdu. İlki  4 Kasım Cuma günü Ankara’da bulunan Türk Serbest Mimarlar Derneği Mimarlık Merkezi’nde gerçekleştirilen Mimarca CAM etkinliğinin ana teması “Tasarruf ve Ötesi” oldu.

Şişecam Düzcam, camın tasarımdaki gücü ve etkilerinin farklı konu başlıklarının tartışıldığı etkinlikte mimar, mühendis, inşaat ve cephe firmaları, kamu, cephe danışmanları ve sektör profesyonellerini ağırladı. Etkinlik kapsamında cam ile enerji tasarrufu farklı yönleriyle ele alındı. Mert Ruscuklu’nun sunuculuğunda düzenlenen etkinlikte, sektör profesyonellerinin cam ve enerji tasarrufu ile ilgili sunumları da ziyaretçilerin beğenisini topladı.

Yaklaşık 150 sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşen Mimarca CAM “Tasarruf ve Ötesi”  başlıklı etkinlikte camın enerji tasarrufu konusundaki girdileri konunun uzmanları tarafından tartışıldı. Mimar, cephe danışmanı ve sektör profesyonellerini buluşturan organizasyonda; cam ve enerji tasarrufu konusu ele alınırken, ardından gerçekleşen Pecha Kucha sunumlarıyla konuya yönelik farklı bakış açıları da izleyicilere aktarıldı.

Mimarca CAM “Tasarruf ve Ötesi” etkinliğinde, Sağlık Bakanlığı ve Kamu Özel Ortaklığı Dairesi mimarı Emre Ilgın, FDF Cephe Danışmanlığı ve Mühendislik Hizmetleri’nde uzman cephe mühendisi Necdet Bahadır Buluk, Ünder Mimarlık’ın kurucusu Burak Ünder cam ve enerji tasarrufu konusundaki sunumları ile yer alırken, Gökhan Aksoy Mimarlık’ın kurucusu Gökhan Aksoy, MS Başkent Mimarlık’ın kurucusu Mete Sezer, Motto Mimarlık’ın ortağı Onur Özkoç ve MESA Mesken Proje Müdürü mimar Ozan Turhan “Pecha Kucha”da sunumlarını gerçekleştirdi.


Şişecam Düzcam Hakkında:

Cam sektörünün küresel oyuncusu konumundaki Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam, Türkiye düzcam pazarının lideri ve Avrupa’nın en büyük üreticisi konumundadır. Bugün Türkiye’de Kırklareli, Mersin, Bursa, Ankara yurtdışında ise Bulgaristan, Romanya, Almanya, Slovakya, Macaristan, Rusya, İtalya, Hindistan ve Mısır olmak üzere toplam 10 farklı ülkede üretim yapan Şişecam Düzcam, dünyanın ise beşinci büyük düz cam üreticisidir.

“Mimari camlar” (düzcam, buzlu cam, ayna, lamine cam, kaplamalı cam, mimari projelere yönelik camlar), “otomotiv camları”, “güneş enerjisi camları” ve “beyaz eşya camları” olmak üzere dört ana ürün grubunda faaliyet gösteren Şişecam Düzcam inşaat, otomotiv, enerji, beyaz eşya, mobilya ve tarım gibi birçok sektöre girdi sağlamaktadır.

Şişecam Düzcam hedeflediği pazarlarda müşteri ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan nitelikli ve kaliteli ürünleri, sürekli gelişen teknolojisi ve çevrenin korunması bağlamında enerji tasarrufuna yönelik çalışmalarıyla rekabet gücünü artırarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Detaylı bilgi için: www.sisecamduzcam.com