(PonceBloc)’a 22. YAPI FUARI-TURKEYBUILD İzmir Stand Tasarımı Yarışmasında BİRİNCİLİK Ödülü!

3-6 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen 22.Yapı Fuarı-Turkeybuild İzmir’de katılımcı firmaların standları arasında yapılan Altınmıknatıs Stand Tasarımı Yarışması’nde PonceBloc ile tasarımcı firma Asar-ı Nefise’nin işbirliği sonucunda ortaya çıkan PonceBloc standı birincilik ödülüne layık görüldü. Tüm sektör profesyonelleri, katılımcılar ve ziyaretçiler fuar boyunca PonceBloc standını ziyaret etti.

Doğa mucizesi pomza taşından üretilen yeni nesil yapı elemanı PonceBloc, 200 yıldır var olan pomzanın, Alman MPVA Laboratuvarı’nda yapılan Ar-Ge çalışmaları ile yeniden dizayn edilmesi ve Fransa’da geliştirilmesiyle oluştu. Hafif ve enerji tasarruflu yapı elemanı ihtiyacına cevap veren PonceBloc, Kayseri’de üretiliyor. Pomzanın hafifliği ve üstün ısı ve ses yalıtım performansını bloğa yansıtıyor.  Pomzadan üretilen, hafifliğinin yanı sıra çevreci, geri dönüşebilir doğal ürün PonceBloc sağladığı kolay uygulama imkanı ve uzun yapı ömrüyle de dikkat çekiyor. A1 sınıfı yanmaz ürün olan Poncebloc, nefes alma özelliği sayesinde binalarda yaşam konforu sağlarken, hafifliği sayesinde yapılarda deprem güvenliğini maksimum seviyeye çıkarmaya yardımcı oluyor; hızlı uygulanabilirliği ile inşaatlerde tasarruf sağlıyor.

Ana faaliyet alanları acentelik, armatörlük, liman işletmeciliği ve entegre lojistik hizmetleri olan Arkas dünya pazarları arasında ticaret köprüleri kurarak öncü yatırımlar ve hizmetler ile Türkiye’nin dış ticaretini desteklemektedir. Ana iş kollarının yanında gemilere yakıt ikmalinden, turizme, sigortadan bilgi sistemlerine kadar pek çok farklı sektörde toplam 64 şirketi olan Arkas’ın inşaat malzemesi sektöründeki iştiraki PonceBloc şirketidir. Arkas’ın hizmet verdiği alanlardaki öncü ve yenilikçi kimliğine uygun olarak PonceBloc, Türkiye’nin yeni nesil, çevre dostu hafif yapı elemanı olmuştur.