[söyleşi]: “Bu, açıkçası yıllardır fuarlarda özlediğimiz bir durumdu.”

UNIGEN Yapı Pazarlama Müdürü Burcu Özdemir Umucu ve Mimari Proje Yöneticisi Burcu Şenol ile modulyss®‘un ARCHITECT@WORK katılımı üzerine konuştuk…

ARCHITECT@WORK, Türkiye’de ilk defa düzenleniyor. Daha önce yurt dışı ayağına katıldı mı firma?
modulyss® 2016 yılı içinde ARCHITECT@WORK Vienna ve Lüxemburg’a katıldı. Yurt dışındaki ARCHITECT@WORK tecrübelerinden ötürü İstanbul’da ilk defa yapılacak olan etkinlikte mutlaka yer almak istedik. Seçilmiş markaların en yeni ürünleri ile yer alıyor olması bu etkinliği önemsememize neden oldu.

ARCHITECT@WORK’ün diğer fuarlardan farkı ne?
Unigen Yapı Malzemeleri olarak yıllardır farklı fuarlara katılan bir firmayız. 3-4 gün süren, daha uzak konumdaki fuarlar hem katılımcılar hem de ziyaretçiler için angarya olmaya başladı, insanlar trafikten sıkıldı. Asıl istediğimiz kitle olan mimarlar, tasarımcılar gibi sektör odaklı profillerin bu fuarlara katılımı ciddi oranda azaldı. Daha kısa süreli, daha merkezi ve bütün firmaların eşit metrekarelerde yer aldığı ürün odaklı bir etkinlik olması, bu organizasyonu diğerlerinden ayırıyor. Etkinlik katılımcılarının ve ürünlerinin bir jüri tarafından onaylanıyor ve en yeni ürünlerin tanıtılıyor olması ziyaretçilerin de yenilik beklentisine cevap veriyor. Ziyaretçi, hangi yapıdaki firmalarla hangi ürünlerle bir araya gelebileceğini biliyor ve neyi bulacağından emin oluyor. Etkinliğin mimar ve tasarımcılara özel olarak kurgulanması , gelen ziyaretçi profilini de sınırlıyor. Bu anlamda ARCHITECT@WORK etkinliği katılımcılarla, doğru ziyaretçileri buluşturan sonuç odaklı bir etkinlik diyebiliriz. Ürünü baz alarak ziyaretçilerle projeleri konuşabiliyoruz. Bu, açıkçası yıllardır fuarlarda özlediğimiz bir durumdu. Stantların ölçekleri de ürünleri ziyaretçiler için daha görünür ve algılanır hale getiriyor. Bu anlamda da gerçekten çok etkili.

Peki, etkinlik için ilk izlenimleriniz nedir?
Bugün trafik, yağmur koşulları gibi İstanbul’un fiziki koşullarını da düşünürsek, sabahtan bu kadar ilgi beklemiyorduk. Katılım çok iyi. Yarın daha da güzel olacağını düşünüyoruz.

Bize öne çıkardığınız üründen bahseder misiniz?
modulyss®’ün “Moss”, “Willow”, “Leaf”, “Grind” serilerinden oluşan en yeni Handcraft koleksiyonunu tanıtıyoruz. Güzellik, doğanın en kolay fark edilir parçasıdır mottosu ile Handcraft koleksiyonu doğadan esinlenilmiş, doğadaki izlerden yola çıkılmış bir seri. Naturel çizgileri ve renkleri ofislere taşıma amacı var. modulyss®, bütün ürünlerinde %100 geri dönüştürülmüş ECONLY iplikleri kullanan, çevreci yaklaşımı da olan bir marka ve bu çevreci yaklaşımı sadece malzeme olarak değil estetik olarak da ofis ortamına taşıma kaygısında. Onun için burada özellikle yeni Handcraft koleksiyonunu tanıtmak istedik.

Bir sorumuz daha olacak… Stant tasarımınızla ilgili…
Standımız koleksiyonun konseptine uygun, renk ve desen seçimini anlatacak nitelikte bu fuara özel olarak tasarlandı.