(ARREDAMENTO MİMARLIK)’ın Kasım Sayısı Raflarda!

Binat İletişim ve Danışmanlık bünyesinde, Uğur Tanyeli’nin koordinatörlüğünde ve Bülent Erkmen’in kapaklarıyla yayın hayatını sürdüren Arredamento Mimarlık, Kasım sayısı ile raflarda yerini aldı. Derginin bu ayki dosya konusu: “Korumada Sert Müdahale: Cesur, Tartışmalı, Radikal…”

Tarihsel mirasın güncel dünyada yaşamını nasıl sürdüreceği ve yeni koşullara uyarlanarak kullanımda nasıl kalacağı meselesinin ilk ortaya çıktığı 19. yüzyıldan bu yana korumada sert veya radikal müdahale denebilecek bir dizi yaklaşımla karşılaşılmakta. Dosya ise, hemen hepsi Avrupa’dan alınmış örneklerle, hem müdahalenin çok sert olduğu hem de sonunda ortaya çıkan ürünün yüksek mimari kalite içerdiği durumları görselleştirmeyi deniyor.

Bu sayıda ayrıca, Uğur Tanyeli ile Derviş Zaim, yönetmenin son filmi “Rüya” ile sinema, mimarlık ve gelenek ilişkisi üzerine konuştular. Dada’nın 100. yaşı vesilesiyle Ahu Antmen’in sanatı yeniden tanımlayan bu çok önemli uluslararası hareketi değerlendirdiği sayıda; Eisenman’ın Galiçya Kültür Kenti, Berlinli tasarım kolektifi raumlaborberlin’in yeni işleri, Kanadalı fotoğraf sanatçısı Chris Forsyth’ın kadrajından Münih, Berlin ve Stockholm metro istasyonları, Shenzhen merkezli tasarım stüdyosu WAU Design’ın, Xingxian’daki eğitim kompleksi ile Japon mimar Issei Suma’nın modern “teepee”leri de yer buluyor.

Arredamento Mimarlık’ın 303. sayısına, başta D&R, İnkılap, Nezih, Remzi, Kabalcı, Dost, Turan gibi kitabevleri olmak üzere CarrefourSA, Migros, Macro gibi zincir mağazalar ve büyük şehirlerin işlek yerlerindeki satış noktalarından ulaşılabilir.

Arredamento Mimarlık’a [abonelik.binatdanismanlik.com] adresinden abone olabilirsiniz.