Etem Özçelik: “Evler küçülüyor mobilyalar değişiyor…”

Sürekli değişen yaşam standartları ve kentsel dönüşüm projeleri, çalışan bireylerin iş tempolarıyla birleşince evlerde geçirilen süreler de kısalmaya başladı. Bununla beraber çekirdek aile yapısının artmasıyla evlerde ihtiyaç duyulan oda sayıları da azaldı.

Küçülen metrekare ölçüleriyle beraber evlerdeki mobilyalarda da değişim kaçınılmaz oluyor. Klasik mobilyalarla döşenmiş evlerde büyüyen bir nesil artık modern ve minimal çizgileri tercih ediyor.

Klasik mobilyalardan minimal mobilyaya geçiş sürecinde, değişime ayak uyduran ve gelişmeleri yakından takip eden MODOKO, bünyesinde yer alan 350 farklı mobilya mağazasıyla dar alanlara geniş çözümler sunuyor. MODOKO’da yer alan firmalar sundukları ücretsiz mimari danışmanlık hizmetleri ile de yaşam alanlarını kişiselleştirerek daha aktif ve renkli seçenekleri sunuyor.Konuyla ilgili, MODOKO Yönetim Kurulu Başkanı İ. Etem Özçelik “Yenilenen yaşam alanları değişimi doğal bir süreç içerisinde mobilya severlere sundu. Biz deneyimli mobilya üreticileri olarak, ziyaretçilerimizin ihtiyaçlarına 360⁰ çözümler sunarak hizmet anlayışımızı genişletmeye devam ediyoruz. Sunduğumuz hizmetler sadece mobilya üretmek ve bunları müşteriye satmak olmadı, keza MODOKO gibi bir kooperatif her daim sahip olduğu mobilya ustası zanaatkârları ile mobilyayı bir eşyadan çok yaşamın bir paydaşı olarak gördü. Bizler zanaatkâr kimliğimizin bizlere sunduğu yeteneği ürettiğimiz mobilyaları yıllar boyunca ziyaretçilerimiz ile onların istek ve beklentilerine uyarladık.  Yenilenen konut m² ölçüleri ile evlerde yaşanan revizyona biz mobilya sanatkârları da ayak uydurduk. Bu anlamda ziyaretçilerimizin hayal ettikleri yaşam alanlarını onlara sunmak, bizler için işimizin sağlaması oluyor” dedi.


Modoko Hakkında:

1969’da kurulan Türkiye’nin en seçkin mobilyacılar sitesi Modoko’da 150.000 m² alanda 350 önemli mağaza bulunmaktadır. Her tarzda mobilya üreten ve kişiye özel tasarım yapan birçok firmayı da bünyesinde bulundurarak yaşam alanlarını daha “özel” kılan Modoko, doğrudan 5.000, dolaylı olarak 35.000 kişiye istihdam sağlamaktadır.