HEDEF Filo Kiralama, MODULYSS ve NORA’yı tercih etti…


Hedef Filo Kiralama’nın Kağıthane’de  yer alan yeni ofisinde zemin kaplaması olarak  Unigen Yapı malzemelerinin ithalatını gerçekleştirdiği Decoria Looselay PVC, modulyss karo halılar tercih edilmiş.

Ofishane’nin 12 ve 13.katlarında yer alan HEDEF Filo merkez ofisi toplam 2500 metrekare alana sahip. Habif Mimarlık tarafından yapılan projede, Unigen Yapı tarafından üretimi yapılmakta olan  ONTO Yükseltilmiş döşeme sistemleri ile, ithalatı yapılan modulyss® karo halı ve nora® kauçuk tercih edilmiş.

Şeffaflığın ön planda olduğu, dinamik ve yoğun trafiğe sahip olan ofis projesinde, ONTO yükseltilmiş döşeme sistemlerinden EN-S panel üzerine modulyss® karo halılar ve nora® kauçuk kullanılmış.

Giriş ve koridor alanlarında, modulyss® karo halıların, Online1 serisinin enerjik deseni, projedeki perspektif vurgusunu daha fazla öne çıkartmış. Açık ofis alanlarında ise ofisin yoğunluğu First serisinin dinginliği ile birleştirilmiş.

Yönetici bölümlerinde, modulyss® serilerinden, taban ve ipliğinin  %100 geri dönüştürülmüş malzemeden üretildiği, ECONYL iplikli Reverse 100 uygulanmış. Mini-tuft özellikli olan Reverse 100 klasik halı görünümünden biraz farklı bir dizayna sahip.

Modern mimariden ilham alınarak tasarlanan, ekolojik bir ürün olan Reverse 100, iç mekan tasarımlarına yeni bir boyut getirirken, aynı zamanda birbirine yakın çizgilerden oluşan deseni ile her odaya fazladan bir boyut katıyor.

Hedef filonun kafe alanında, tamamen doğal bir malzeme olan nora® kauçuğun norament serisinin siyah rengi kullanılmış. Yoğun ayakkabı trafiğine uygun olan malzeme, aynı zamanda anti-bakteriyel olma özelliği de taşıyor.

Zeminde kullanılan karo halı ve kauçuğun alt yapısında tercih edilen, yükseltilmiş döşeme sistemi,  EN-S panel, sunta özlü malzemeden üretiliyor. 4 tarafı 0,5 mm galvaniz çelik ile kaplanan, panelin bu yöntemle yangın dayanımı ve taşıma kapasitesini  arttırmakta. Alt yapı sistemlerine kolay erişilmesini sağlayan bu yapı, ofislerde hareket özgürlüğü sağlıyor.

Zemin Kaplaması : UNIGEN – modulyss® karo halı

Fotoğraflar : Gürkan AKAY