(AGT)’ye SAP Türkiye’den “Yılın İnovasyon Şampiyonu” Ödülü!

Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri SAP’nin geleneksel hale getirdiği, yılın en başarılı kurumsal teknoloji uygulamalarını ödüllendiren SAP Türkiye Kalite Ödülleri 2016’da Yılın İnovasyon şampiyonu Türkiye’de Yapı Bileşenleri sektörünün önemli temsilcilerinden AGT oldu.

Başarılı teknoloji uygulamalarına dikkat çekmek amacıyla verilen SAP Türkiye Kalite Ödülleri’nde fark yaratan bilgi teknolojileri projelerine imza atan kurumlar yarıştı. Uzun değerlendirmeler sonucunda, bilgi teknolojileri altyapılarında dönüşüme giden ve inovatif teknolojileri kullanan şirketler farklı kategorilerde altın, gümüş ve bronz ödüllere layık görüldü. İnovatif yaklaşımlarıyla sektörün önde gelen temsilcilerinden olan AGT,  SAP Forum 2016 İnovasyon Kategorisi Gold Winner ödülünü alarak, “Yılın  İnovasyon Şampiyonu” oldu.

AGT adına konuşan AGT Satış ve Pazarlama’dan Sorumlu Grup Başkanı Şirzat Subaşı ödülle ilgili olarak: “AGT olarak insan gücüne çok değer vermemizin yanı sıra  markaların inovasyona ve teknolojiye değer verdikleri müddetçe güçleneceklerine inanıyoruz. Özellikle kurumsal altyapı uygulamaları alanında rüştünü ispatlamış SAP Türkiye’den Türkiye’nin en inovatif şirketi olarak ödüllendirilmek bizi gururlandırdı. Aldığımız bu ödül çalışmalarımızın bir meyvesidir. Bundan sonrada inovatif yaklaşımımızı daha da  ileriye taşıyarak hayatı kolaylaştırmaya ve “tasarlamaya” devam edeceğiz” dedi.

SAP Türkiye Ödüllleri, SAP Forum 2016’da düzenlenen bir ödül töreniyle sahiplerini buldu. Altın kategoride ödül kazanan firmalar ise SAP’ın Avrupa Ortadoğu ve Afrika bölge yarışmasına katılmaya hak kazandı.


AGT HAKKINDA

Gelişen teknoloji ile ahşabın kişiye ve kurumlara özel işlenip geliştirilebileceği hayali ile 1984 yılında Antalya’da çalışmalarına başlayan AGT (Ağaç Sanayinde Gelişmiş Teknoloji), bugün mobilya bileşenleri sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olarak faaliyet göstermektedir. AGT, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam 400 bin metrekare alana kurulu modern üretim tesislerinde; MDF, MDF-LAM, Panel, Profil üretimi ile mobilya ve dekorasyon sektörlerine, Parke, kapı, duvar paneli ve süpürgelik üretimi ile de inşaat sektörüne hizmet vermektedir. Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer alan AGT, 2015’te gerçekleştirdiği 500 milyon TL’yi aşkın ciro, %40’lık ihracat ve yaklaşık 1000 kişilik istihdamı ile Türkiye’nin bir yaşam alanının ihtiyacı olan tüm ahşap malzemeyi tek başına üretebilen öncü firmasıdır. Türkiye genelinde yaygın bayi kanalının yanı sıra 5 kıtada satış noktaları bulunan AGT, başta Doğu Avrupa, Balkanlar, İran ve Rusya olmak üzere 60’dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.

Detaylı bilgi için: www.agt.com.tr