(ARREDAMENTO MİMARLIK)’ın Ekim Sayısı çıktı!

Binat İletişim ve Danışmanlık bünyesinde yayın hayatını sürdüren Arredamento Mimarlık, Ekim ayı başında 302. sayısı ile raflarda yerini aldı. Yeni yayın döneminde de yoluna yine Uğur Tanyeli’nin koordinatörlüğünde ve Bülent Erkmen’in kapaklarıyla devam eden derginin bu ayki dosya konusu: “Aykırı Yaşam Kolonileri.”

Hippiler, cemaatler, muhalifler, tarikatlar, komünler… 16. yüzyıldan günümüze bir grup seküler ayrışmacı topluluğun ele alındığı Dosya, toplumsal muhalefetin gönüllü sürgünlük ve mekansal kopuş öngören biçimlerine genel bir bakış niteliğinde.

Uğur Tanyeli’nin başrolünü oynadığı “Porto’da Bir Kitapçı” başlıklı bir fotoromanla açılan sayıda, Arjantinli mimarlık stüdyosu Alric Galindez Arquitectos’un neredeyse el değmemiş doğal mekanlarda konumlanan konut yapılarından bir seçki inceleniyor. Bunun yanında Avrupa ve Orta Doğu’da projeler yürüten AGi architects’in Kuveyt’te hayata geçen iki yapısı, mimaristudio’nun İstanbul’daki güncel üç ofis mekanı, Can Altay’ın Van Abbemuseum’da davetli katılımcısı olduğu “Sokak Kime Ait?” başlıklı sergiye ilişkin değerlendirmeleri de Ekim sayısında yer buluyor.

Arredamento Mimarlık’ın 302. sayısına, başta D&R, İnkılap, Nezih, Remzi, Kabalcı, Dost, Turan gibi kitabevleri olmak üzere CarrefourSA, Migros, Macro gibi zincir mağazalar ve büyük şehirlerin işlek yerlerindeki satış noktalarından ulaşılabilir.

Arredamento Mimarlık’a [abonelik.binatdanismanlik.com] adresinden abone olabilirsiniz.