(Permolit Boya)’yla Binalar NEFES Alıyor!

Boya sektörünün köklü firmalarından Akçalı Boya, çatısı altıdaki markalardan biri olan Permolit Boya’nın, Permosil Silikonlu Dış Cephe Boyası ürünü, zorlu iklim şartlarına uzun yıllar dayanırken, hava geçirgenlik özelliğiyle binaların nefes almasını sağlıyor.

Boya sektörünün köklü firmalarından Akçalı Boya’nın çatısı altındaki markalardan olan Permolit Boya, Permosil Silikonlu Dış Cephe Boyasıyla, zorlu iklim koşullarına, yağmura, soğuğa ve güneş ışınlarına dayanıklı yüzeyler oluşmasını sağlıyor. Permosil Silikonlu Dış Cephe Boyası, yüksek alkali ve ultraviyole direncine sahip, solmaya dayanıklı ve bu sayede rengini uzun yıllar ilk günkü canlılığıyla koruyabilen bir ürün. En önemli özelliklerinden biri de su buharı geçirgenliği özelliğine sahip olması. Bu da binaların nefes alabilmesine imkan sağlıyor.

Binaların nefes alması, hava sirkülasyonunun bina içinde doğal bir şekilde sağlanması çok önemli. Bu sayede, bina içindeki nemin doğal bir şekilde dışarıya atılması, iç ortamın nem, rutubet, küf gibi olumsuzluklardan korunması sağlanıyor. Ayrıca uygulandığı yüzeyler kolayca temizlenebilme özelliğine de sahip.

Kısacası Permolit Boya’nın Permosil Silikonlu Dış Cephe Boyası, hava koşullarına dayanıklılığı, nefes alma özelliği ve temizlenebilirliği dolayısıyla boya ustaları ve tüketicilerin en çok güvenip tercih ettikleri ürünler arasında yer alıyor.


Akçalı Boya A.Ş. Permolit Boya Hakkında

Türkiye’nin en büyük 5 boya firmasından biri olan Akçalı Boya A.Ş., 1984 yılında kurulmuştur. 2015 yılı itibariyle 40 bin tonluk üretim ile akrilik su bazlı boya ve sentetik boya üretiminde sektöre yön veren lider üreticilerden biridir. Akçalı Boya, su bazlı boya imalatını 6 bin metrekarelik modern fabrikasında, solvent bazlı boya imalatını ise 2 bin metrekarelik ikinci üretim tesisinde gerçekleştirmektedir. Firma, 1986 yılında Türkiye’de bir ilke imza atarak “Permolit” ismini verdiği ürünü ile sektörün, ilk tavan boyasını piyasa sürmüştür. Permolit’in pazara girmesi ile beraber Türk boya sektörü, artık sadece tavanda uygulanmak üzere imal edilen özel bir boya olan tavan boyası ile tanışmış ve akabinde pazardaki diğer firmalar tarafından benzer boyalar üretilmeye başlanmıştır. “Permolit”, günümüzde tavan boyaları içinde kalite sınırlarını belirleyen bir ürün olarak kendini kabul ettirmiştir. Bu kalite algısı, Permolit’i tavan boyaları pazarının lideri konumuna taşımıştır.