(GEBERIT GROUP), Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE Platformunu kullanacak!

Üç boyutlu tasarımda dünya lideri 3DEXPERIENCE Şirketi Dassault Systèmes, Avrupa’da lider sanitasyon teknolojileri üreticisi Geberit Group ile işbirliğine başlayacağını açıkladı. Geberit, global ürün geliştirme sürecininde işbirliğini arttırmak ve ürünlerin pazara sunulmasını hızlandırmak için 3DEXPERIENCE platformunu kullanacak. İsviçre merkezli Geberit Group, 35 üretim tesisi ve 40 ülkedeki 12,000’den fazla çalışanı ile global bir sanitasyon teknolojileri ve banyo seramiği tedarikçisi.

Montaj sonrası genelde tüketiciler bu ürünleri görmediği için, kalite ve güvenilirlik yüksek olmalı; tasarım, konfor, hijyen, hidrolik özellikler, yangına karşı dayanıklılık, akustik ve sürdürülebilirlik göz önüne alınmalı. İş süreçlerini optimize etmeye yönelik uzun vadeli vizyonu çerçevesinde Geberit, geçtiğimiz dönemde bütün grubu kapsayan bir dizi projeye girişti. Bu projelerden birisi, dünya çapında bir inovasyon platformunu hayata geçirmekti.

Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE platformu, Geberit’e dijital işbirliğine uygun, tasarım ve mühendislik için entegre bir çözüm sunuyor. Platformdaki aplikasyonlar maliyet odaklı tasarım stratejilerine olanak sağlarken, sürdürülebilirlik ve güvenlik kriterlerine uyumu kolaylaştırıyor ve ürünlerin piyasaya sürülme sürecini hızlandırıyor. Geberit, bu sanal ortamda tasarımların test ve validasyonlarını sağlarken, üretim simülasyonları ve programlarını da gerçekleştiriyor. Bu sayede fiziksel prototiplere olan ihtiyaç azaltırken, sürecin daha başında üretilebilirlik sağlanıyor.

Geberit AR-GE Uygulamaları Başkanı Juerg Huber işbirliğiyle ilgili şunları söyledi: “1987’den bu yana Dassault Systèmes’in odaklı aplikasyonlarını kullanarak eşsiz tasarımlara imza atıyoruz. Şimdi de şirketin sunduğu 3DEXPERIENCE platformunu, makine mühendisliği, tasarım yönetimini ve kurum içi işbirliğini daha ileri taşımak için global çözüm olarak seçmiş bulunuyoruz. Tek bir plaform üzerinden çalışarak, farklı data platformlarını konsolide ediyor, süreçleri optimize ediyor ve rekabetçi operasyonlarımızı sürdürüyoruz.”

Dassault Systèmes Tüketici Ürünleri ve Perakendeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Chris Colyer ise şöyle konuştu: “Modadan ev eşyalarına, bütün dünyadaki tüketici ürünleri ve perakende sektörü oyuncuları, inovatif ürünler tasarlama, geliştirme ve piyasaya sunma konusunda ortak bir vizyonu paylaşıyorlar. 3DEXPERIENCE platformu yardımıyla, Geberit paydaşlar arasındaki işbirliğini arttırarak, mühendislik ve üretimde verim artışı elde edebiliyor ve bu sayede fonksiyonel, dayanıklı ve saygın ürünleri hedef bütçe ve tarihlere sadık kalarak tüketicilere ulaştırabiliyor.”

Detaylı bilgi için: www.3ds.com/industries/consumer-goods-retail/