Bethan Gray’in tasarımları (CRATE AND BARREL)’da…

Crate and Barrel için uzun yıllardır tasarım yapan 50’yi aşkın sanatçı ve tasarımcının birbirinden özel ve işlevsel ürünleri, stil ve dekorasyon tutkunlarını çağırıyor. Crate and Barrel’in tasarımla iç içe yolculuğu, Londra’da yaşayan tasarımcı Bethan Gray’ın markaya özel tasarladığı ürünler ile devam ediyor.

Bethan Gray Design’ın kurucusu olan tasarımcı, ilk kez Londra’daki Yeni Tasarımcılar Fuarı’nda keşfedildi. “İngiliz Tasarımcılar Derneği Mükemmeliyet Nişanı” da dahil sayısız ödül alan Bethan Grey, 2013 İngiliz Tasarım Ödülleri tarafından “En İyi İngiliz Tasarımcı” ödülüne layık görüldü. Genç tasarımcılara ilham vermeye devam eden Gray, Londra’daki Central Saint Martins’te misafir öğretim üyesi olarak ders veriyor.

“Sıcak ve çağdaş, zaman ötesi ve şık” olarak tanımlanan tasarımları, yaşadığı Londra’da ve yurt dışı seyahatlerinde rastladığı ilham kaynakları ile hayat buluyor. “Londra, sanat ve tasarım sergilerinden, türlü mimari yapılarına hatta insanlarına kadar canlı ve yaratıcılık açısından heyecan verici bir şehir. Ayrıca kültürel ve coğrafi olarak farklı bir perspektif kazanmak için sık sık Londra’dan kaçmayı da seviyorum” diyen Gray, keşiflerini fotoğraflarla belgeleyerek yeni fikirler geliştirmek için görsel bir referans olarak kullanıyor.

Bethan Gray’ın Crate and Barrel’a özel olarak tasarladığı ürünler arasında Pennie Koltuk ve Kanepe, Graphite Halı ve Harvey Sandalye öne çıkıyor. Küçük mekanlar veya yeni evlenenler için ideal bir seçim olan Pennie Koltuk ve Kanepe, biçimli ve davetkar kıvrımları ile yumuşak ve konforlu bir karşılama sağlıyor. Kusursuz işçilik kalitesi ve uygun fiyatıyla dikkat çeken Pennie Koltuk ve Kanepe, antrasit ve mavi renk alternatifleriyle aynı renk kumaştan ince uzun yastıkları ve beyaz masif meşeden üretilen ayakları ile de dikkat çekiyor.

Galler kültürü ve sanatından esinlenen Bethan Gray’in tasarımı Graphite Halının üzerinde grafik ve zarif bir motif yer alıyor. Boyasız, elde tüfte edilmiş yün halı, doğal renkleriyle her odaya yakışıyor. Köşeli yapısı, gri ve krem rengi seçenekleri ve minderleri ile mükemmel bir çalışma sandalyesi olan Harvey Sandalye, aynı zamanda zarif ve konforlu görünümü ile de yemek masaları için uygun bir alternatif oluyor.

Bethan Gray tarafından Crate and Barrel’a özel tasarlanan ürünler, Zorlu Center, Akasya, İstinyePark, Ankara Next Level mağazalarında ve www.crateandbarrel.com.tr adresinde sunuluyor.


Crate and Barrel Hakkında:

Kurulduğu 1962 yılından beri Avrupa ve Amerika’da atölye ve üreticilerden oluşan geniş bir tedarikçi ağına sahip olan Crate and Barrel, modern ev tasarım ürünlerini; özenli ve özgün bir şekilde sunarak müşterilerine ilham veren dünya çapında bir markadır. 52 yıllık global tecrübesiyle Crate and Barrel, dekorasyon ve ev aksesuarı sektörünün öncü markası olarak, müşterilerine benzersiz müşteri deneyimi sunmaktadır.