(Yurtbay Seramik) En Yenileriyle CERSAIE FUARI’nda…

Yurtbay Seramik, 26-30 Eylül 2016 tarihleri arasında İtalya’nın Bologna kentinde düzenlenecek Cersaie Fuarı’nda Türk seramik sektörünü temsil eden markalar arasında yerini alarak ziyaretçilerini, 16. Hall, B61-B66 stantta ağırlayacak.

Yurtbay Seramik, 150’den fazla ülke, yüz binlerce katılımcıyla dünyanın en büyük seramik ve banyo aksesuarları fuarı olan Cersai’de en yeni ürünlerini, son koleksiyonlarını sergileyecek. Seramik sektörünün global profesyonellerini bir araya getiren fuarda Yurtbay Seramik, 128 metrekarelik standında ağırlıklı olarak mermer, tuğla, beton, ahşap dokulu ürünlerini ön plana çıkaracak.

Yurtbay Seramik standında yer vereceği canlı mekânlarda;

  • Dijital baskı teknolojisiyle üretilen; 45×90 mermer dokulu Mozart ve Royal Marble, 60×60 parlak yüzey, onix mermer görünümlü Paloda,
  • 6×25 küçük ebat, tuğla dokulu Little Stone, Little Cement, Little Barkod, Brick Stone,
  • 20×20 ebatında gri, yeşil, bej renklerinde, her renge ait 36 adet değişik desen ve mat yüzeyiyle Topkapı,
  • 15×90 ebatında Rosin, Amber, 15×60 Retro, Ligna gibi rustik eskitme, mat ve parlak yüzey seçenekli ahşap ürünler,
  • 60×60 ebatında beton görünümlü Newland, Spatula ile 30×90 geometrik şekilli dekorları ile yine mat beton görünümlü Savana ile ziyaretçilerinin karşısına çıkacak.

Sektör trendlerinin belirlendiği fuarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Yurtbay Seramik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İlter Yurtbay, “Cersaie, her yıl düzenlenen ve dünya seramik sektörünün nabzını tutan bir fuar olmakla beraber sektör temsilcilerini ve sektör profesyonellerini ağırlıyor. Ülkemizin sahip olduğu potansiyelin tanıtılmasına olanak sağlayan fuar, sektördeki yeniliklerin, trendlerin izlenmesi, rakiplerin, pazarın, satın alma alışkanlıklarının yerinde incelenmesi ve katılımcı firmaların fuar süresince ihracat ön bağlantıları gerçekleştirmesi yönünde sektöre yeni açılımlar getiriyor, olumlu katkılar sağlıyor” dedi.