Otel zinciri BANYAN TREE, (Nef) ile TÜRKİYEDE!

Singapur menşeli dünyanın öncü resortlarından Banyan Tree, Nef’in İstanbul dışındaki ilk projesi Nef Bodrum’la Türkiye’ye geliyor. Asya, Amerika, Afrika ve Orta Doğu’da 28 ülkede, 40’dan fazla otel ve tatil köyü ile hizmet veren Banyan Tree, dünyada lüks ve konforlu konaklamanın adresi olarak gösteriliyor.

Banyan Tree; Phuket, Maldivler, Seyşeller, Bali gibi önemli destinasyonlardaki otel ve tatil köylerinin yanı sıra; 66 spa merkezi, 80 mağaza ve 3 golf sahasıyla ile dünyanın önde gelen premium resort, hotel, konut ve spa işleticisi ve geliştiricisi konumunda yer alıyor. Uzun süredir Türkiye’ye gelmesi beklenen zincir, Bodrum’da 70 yatak kapasitesi ve 2 bin metrekarelik Banyan Tree özel SPA konsepti ile hizmet verecek.

Attığı her adımla gayrimenkul sektörüne yeni bir soluk getiren Nef, Bodrum projesiyle “yazlık” tanımını değiştirmeye hazırlanırken, Banyan Tree işbirliğiyle turizm sektörüne de yeni bir hizmet anlayışı getirecek.

İsmini doğadan gelen rahatlık ve konforu simgeleyen Banyan ağacından alan Banyan Tree, dünyanın dört bir yanında bulunan otelleriyle doğadaki lüksü tattıran, ekolojik ve kültürel hassasiyete özen gösteren deneyimler sunuyor.

Ömer İsvan, Erden Timur, Maximilian Lennkh
Ömer İsvan, Erden Timur, Maximilian Lennkh

1.600’den fazla ödülün sahibi

Kurulduğu 1994 yılından bu yana; “En İyi Resort Otel”, “En İyi Spa İşletmecisi”, “En İyi Restoran” gibi 1,600’ün üzerinde uluslararası ödül kazanan Banyan Tree dünyadaki lüks tatil destinasyonlarında yer alan en ünlü spaları yönetiyor. Bu spalar Banyan Tree Spa Akademisi tarafından oluşturulan sıkı müfredat tarafından eğitilmiş profesyonel eğitimli terapistler tarafından sunulan vücut ve cilt bakımlarındaki çeşitliliğin yanı sıra kullanılan malzemelerin doğallığı ve su bazlı güzellik ve bakımlar için tasarlanmış olan özel “rainforest” konsepti ile farklılaşıyor.

Banyan Tree kalitesi, Nef Bodrum’da

14’ü özel havuzlu spa süiti olmak üzere, 40 oda ve 30 markalı suit’ten oluşan 70 anahtar ve 130 yatak kapasitesine sahip olacak Banyan Tree Bodrum, özel cilt ve vücut bakım odalarında sunacağı bakımlar, Beach spası, Rainforest konsepti ve Türk Hamamı ile hizmet verecek. Banyan Tree Bodrum’un biri deniz kenarında A La Carte olmak üzere, 2 restoranı, özel lounge ve kütüphanesi, gün batımı manzaralı barı hem otel müşterilerine hem de Nef Bodrum ev sahiplerine hizmet verecek.

Turizme Nef – Banyan Tree katkısı

İşbirliğinin turizm sektörünün içinde bulunduğu dönemde önemli bir motivasyon sağlayacağını söyleyen Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, Banyan Tree’nin bu yatırımının Türkiye’deki güven ortamına da işaret ettiğini belirtti. Timur şöyle devam etti: “Turizm yatırımlarının geçtiğimiz yıla göre yaklaşık yüzde 50 oranında düştüğü tahmin ediliyor. Azalan turizm yatırımları, işsizlik oranını da önemli ölçüde etkiliyor. Pek çok yatırımın ertelendiği bu dönemde, böyle önemli bir işbirliğine imza atarak gerek turizm sektörüne gerekse Türkiye ekonomisine sağladığımız katkıdan mutluyuz. Banyan Tree’nin hizmete girmesiyle, sektöre çok sayıda yeni istihdam da kazandırmış olacağız.”

NEF Bodrum tanıtım ofisi açıldı

Erden Timur içerisinde Banyan Tree’nin bulunacağı ve 460 metre uzunluğunda bir sahile ve iki özel koya sahip, üç tarafı denizlerle çevrili 110 dönümlük saklı bir burunda yer alan Nef Bodrum’un lansmanının ise 2017 yazında gerçekleşeceğini sözlerine ekledi. 2000 metrekare özel bir kumsala sahip olacak projede lansman öncesi satış ve tanıtım çalışmaları Nef’in Bodrum ve İstanbul’daki tanıtım ofislerinde devam ediyor.

Türkiye’nin yatırım potansiyeli devam ediyor

Türkiye’nin önemli turizm destinasyonlarından biri olduğuna değinen Banyan Tree İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Maximilian Lennkh şöyle devam etti: “Partnerimiz Türkiye’nin lider gayrimenkul geliştiricilerinden Nef ile Bodrum’da yer alacak Banyan Tree Bodrum’un açılışını duyurmanın heyecanını yaşıyorum. Banyan Tree Bodrum Avrupa’daki ilk Banyan Tree olma özelliği taşıyor. Nef ve Banyan Tree’ın doğadan ilham aldığımız lüks anlayışı, ekolojik ve kültürel hassasiyete özen gösteren felsefesi aynı zeminde buluşuyor. Muhteşem bir destinasyon olacak Bodrum projesinin ardından, Avrupa’da yatırımlarımıza devam edeceğiz. Nef’in marka konumlandırması, felsefesi ve yaptığı projeler, Avrupa’daki ilke otelimiz için Nef Bodrum’u seçmemizde oldukça etkili oldu.”


Nef Hakkında:

Nef, Timur Holding’in bünyesi altında yer alan bir gayrimenkul markasıdır. 2010 yılından bu yana en küçük alanları değerlendirerek yaşama katan ve insanlar için ince düşünülmüş yaşam alanları tasarlamayı amaçlayan Nef, bu hedefle çıktığı yolda kısa sürede büyük işlere imza attı. Türkiye’de ve dünyada 6 ülkedeki büyük metropollerde sektörel ihtiyaçları analiz etmek için uzman kişi ve kurumlarla çeşitli anketler ve araştırmalar yapan Nef, hedef kitlenin beklentilerine en uygun şekilde tasarımı odak noktası haline getirerek çalışmakta ve gayrimenkul sektörüne yeni bir soluk kazandırmak için satıştan pazarlamaya bütün katma değer zincirini yeniden tasarlamaktadır. Dünyanın en iyi 10 mimarlık firmasından 5’i ile aynı anda çalışan dünyanın sayılı gayrimenkul firmasından biri olan Nef, projelerinde iç mekan ve dış cephenin yanı sıra elektrik anahtarlarından kapı kollarına kadar en ince ayrıntılarda bile tasarımı ön planda tutmakta ve dünyaca ünlü tasarımcılarla çalışmaktadır.

Banyan Tree Hakkında:

Banyan Tree Holdings Limited (“Banyan Tree” veya “Grup”), 28 ülkede 43 hotel ve resort, 66 spa merkezi, 80 mağaza ve 3 golf sahasıyla dünyanın önde gelen premium resort, hotel, konut ve spa işleticisi ve geliştiricisidir. Her resortta yaklaşık 50-200 arasında oda bulunmaktadır ve oda fiyatları o resortun yer aldığı pazar ortalamasının üzerinde seyretmektedir. Grup, faaliyetlerini dört ana marka üzerinden sürdürmektedir: ödüllü Banyan Tree ve Angsana ile yeni kurulan Cassia ve Dhawa. Banyan Tree, aynı zamanda, Grup’un bağlı kuruluşu Laguna Resorts & Hotels Public Company Limited vesilesiyle Tayland’taki lider entegre resort Laguna Phuket’i de işletmektedir.

Asya’nın lider spa merkezi işletmecilerinden biri olan Banyan Tree’nin spa konsepti, resort ve hotellerinin en temel özelliklerinden biridir. Banyan Tree’nin perakende kolu Banyan Tree Gallery, resort, hotel ve spa merkezlerinin markalaştırılmasına destek oluyor. İlk Banyan Tree resortu olan Banyan Tree Phuket’in 1994’te açılmasından beri, Banyan Tree, Grup tarafından yönetilen resort, hotel ve spa merkezleriyle 1.600’ün üzerinde ödül kazanmıştır. Grup aynı zamanda çevrenin korunması ve kurumsal sosyal sorumluluğa gösterdiği bağlılık ve önemle de takdir kazanmıştır.