Cityscape Awards 2016’da PAB Mimarlık’a Ödül!

PAB Mimarlık, ulusal yarışma sonucu elde ettikleri Gökçeada Lise Kampüsü projesiyle Cityscape Awards 2016’da “Geleceğin Kamu, Kültür ve Turizm Yapıları” kategorisinde ödül aldı!

Ödül töreni 6 Eylül’de Dubai Conrad Otel’de gerçekleşti.

6-8 Eylül 2016 tarihlerinde Dubai’de gayrimenkul ve mimarlık sektörünü bir araya getirecek Cityscape Fuarı kapsamında düzenlenen Cityscape Awards 2016’da; PAB Mimarlık’ın Gökçeada Lise Kampüsü projesi; “Geleceğin Kamu, Kültür ve Turizm Yapıları” kategorisinde ödül aldı. Çeşitli kategorilerde tasarlanmış ve inşa edilmiş yapıların başvurduğu ödüllerde, finale kalan projeler 3 Eylül 2016 tarihinde mimar ve işveren tarafından yapılan sunumlarla jüri karşısına çıkmıştı ve ödüller 6 Eylül akşamı Conrad Hotel Dubai’de düzenlenen gala töreninde sahiplerini buldu. Finalist olan tüm projelerin yer aldığı sergi, fuar süresince uluslararası yatırımcı ve mimarların ziyaretine açık olacak.

 

Gökçeada Lise Kampüsü:

02_cadde_ile_iliski_lowres

Kampüs içerisinde yer alan eğitim yapıları ve kampüse ait spor, konferans salonu, kütüphane gibi sosyal donatıların kent merkezi ile kuvvetli bir şekilde ilişkisinin sağlanması, eğitim ve sosyal hayatın kent hayatı ile entegre bir yaşam oluşturması projenin ana hedefini oluşturuyor.  Kampüs bu şekilde sadece öğrenim saatlerinde değil, açık bir kampüs olarak 24 saat boyunca hizmet verecek, kaynaklar programda yer alan iki ayrı lisenin öğrencileri ve ada halkı tarafından ortak bir şekilde kullanılabilecek. Toplam 17.500 m² kapalı alana sahip kampüs yapılarının, geniş arazinin yapılaşmış kesiminde kurgulanması ve doğal dokunun sadece basit müdahalelerle korunarak kullanılması hedefleniyor. Daha önce ulusal mimari proje yarışmasında birinci ödülü kazanan projenin detaylandırma çalışmaları devam ediyor.


 Konum: Gökçeada

Proje Tarihi: 2015

Proje Alanı: 18.000 m²

Proje Ekibi: Pınar Gökbayrak, Ali Eray, Burçin Yıldırım, Çağlar Yılmaz, Sinem Yardımcı, Ekin Aytaç, Arzu Meyvacı, Serkan Polat