İstanbul’un DEV PROJELERİNİN ENERJİSİ (Aksa Jeneratör)’den…

Türkiye’nin en prestijli projelerinden biri olarak kabul edilen 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu, enerji ihtiyacını karşılamak için Aksa Jeneratör’ü tercih etti. Türkiye’nin lider jeneratör firması Aksa, sağladığı toplam 17 MW gücünde 35 jeneratör seti ile yolları karanlıkta bırakmayacak.

İstanbul ve Türkiye’nin en önemli ulaşım kanallarından biri olmaya hazırlanan Kuzey Marmara Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü enerjisini Aksa Jeneratör ile karşılayacak. Dünyada ilklere imza atan projede Aksa, jeneratör setleri ile ulaşımda kesintisiz enerji konforunu tüm yolculara yaşatacak.

Türkiye ve dünya için çok önemli bir proje olan Kuzey Marmara Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün bir parçası olmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker, “Aksa Jeneratör olarak dünya çapında çok önemli işlere imza atıyoruz. Ülkemiz için de en iyisini sunmak başlıca sorumluluğumuz. Avrupa ile Asya’yı üçüncü kez birbirine bağlayacak, üzerinden raylı sistem geçen dünyanın ilk ve en uzun asma köprüsünün bir parçası olmak bizim için mutluluk verici. Ülkemizi hedeflerine taşıyacak projelere verdiğimiz destek bizi, Türkiye ile birlikte aydınlık bir geleceğe taşıyacak” dedi.

Birçok büyük projeye enerji desteği sunan Aksa Jeneratör, ulaşımda yeni bir dönem başlatacak Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu’na 35 adet jeneratör setiyle toplam 17 Megavat’lık güç sağlıyor.

İnşadan açılışa tercih Aksa Jeneratör

Türkiye’nin en büyük kiralık jeneratör filosuna sahip olan Aksa Jeneratör, Kuzey Marmara Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün inşasından ve açılışına 400’den 1200 kVA’ya kadar enerji verebilen kiralık jeneratörleriyle hizmet verdi.

Dönemsel ve sürekli olarak kullanıcılarının enerji ihtiyacını karşılayan Aksa Jeneratör, Kuzey Marmara Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün inşasında ve açılış aşamasında kiralık jeneratör setleri ile toplam 25 MW gücünde enerji sağladı. Projelerin 26 Ağustos Cuma günü gerçekleşen coşkulu açılışına ise 16 adet kiralık jeneratör ile katkı sağlayan Aksa Jeneratör, toplam 75 adet kiralık jeneratör ile projeye enerji desteği vermeye devam ediyor.