(ACO)’nun DRENAJ ÇÖZÜMLERİ Rio 2016 Olimpiyat Oyunları’nda…

Dış ve iç drenaj sistemlerinde ve polimer beton paslanmaz çelik imalatında dünyanın önde gelen markalarından ACO, 1972’den bu yana Olimpiyat Oyunları’na su yönetiminde altyapı çözümleri sağlıyor. Brezilya’nın Rio de Janerio kentinde düzenlenen 2016 Olimpiyat Oyunları’nda da stadyum ve şehir altyapısında ACO’nun profesyonel drenaj sistemleri tercih edildi.

Olimpiyat Ateşi ile aydınlanan Maracana Stadyumu’nun girişi, ACO’nun yüzlerce metre Polimer Beton Drenaj Kanalları ile hazırlandı. Dış yüzeylerin su drenajı için üretilen Polimer Beton Drenaj Kanalları ile suyun sağlıklı bir şekilde toplanması, ürünlerin kolay taşınabilmesi ve hızlı montaj edilebilmesi ile zaman ve işçilikten tasarruf edilmesi amaçlandı.

ACO, Olimpiyat Merkezleri’nden biri olan Deodoro Kompleksi’nde bulunan BMX Kursu ve Hokey Merkezi ile Olimpiyat Parkı’nda yer alan Tenis Merkezi için drenaj garantisi sağladı.

ACO ürünleri Maua Meydanı ile birlikte, Galea Havaalanı’nın havaalanı ve otopark alanında, hızlı otobüs yolu Transoesta ve TransOlimpica’da, ayrıca Rio de Janeiro şehrinin batı şehir merkezi ile güneyini bağlayan VLT raylarında da şehre yardımcı olmak için kullanılan anahtar altyapı projelerine dönüşüyor.

Tüm dünyanın gözünün Brezilya’da olduğu bugünlerde, Olimpiyat Oyunları’nda aktif bir rol oynayan ve şu an Güney Amerika’nın Operasyon ve Tedarik Merkezi olan Brezilyalı ACO takımı, tüm katılımcı ülkelere ve sporcularına, Rio 2016 Olimpiyatları’nda başarılar diliyor.


ACO Hakkında:

ACO, Josef-Severin Ahlmann tarafından 1946’da kurulmuştur. Su Yönetimi Sistemleri konusunda dünya pazar lideridir. Yıllardır sadece önde gelen projeler değil, Olimpiyatlar, Formula 1 gibi önemli organizasyonlar ve dünyanın dört bir yanında havalimanları hep ACO’nun ekspertizine güvenir. 40 ülkede (Avrupa, Amerika, Asya, Avustralya) 3.800’den fazla çalışanı bulunmaktadır. Ayrıca 12 ülkede 31 üretim tesisi vardır.

ACO Türkiye Hakkında:

ACO, 2006’dan beri Türkiye’de faaliyet göstermeye başlamış ve birçok önemli projede yer almıştır. Kafkaslar ve Orta Asya’nın yönetimi Türkiye’den yapılmaktadır.

Detaylı bilgi için: www.aco.com.tr