(ADDO FURNITURE) yeni showroom’unda…

Yeni nesil çalışma alanlarına özel yaratıcı ve fonksiyonel tasarımlar geliştiren Addo Furniture, tasarım vizyonunu ve özgün tarzını yansıttığı yeni showroom’u ile hızla yükselen başarı grafiğini destekliyor. İstanbul’un yeni ticaret merkezi olarak dikkat çeken ve nitelikli ofis projelerine evsahipliği yapan Basın Ekspres’te yer alan 1000 m² büyüklüğündeki showroom, loft konsepti, yeni nesil ofis yaşamını tasarım çizgisi ile buluşturan mobilyaları ve özel konseptler ile tasarlanan stil köşeleri ile iddialı…

Tasarım olgusunu başarının sırrı olarak benimseyen ve her alanda ön plana çıkaran Addo Furniture, akustik düzenlemelerden derinlik özelliklerine kadar ince bir tasarımın ürünü olan showroom’da çalışma hayatı için tasarlanan özel koleksiyonlarını sergiliyor.

Günümüzün en önemli gerçeği motivasyon ve “tasarımın gücü” vurgusu ile bütünleşen mobilyalar yine aynı anlayış ile showroom’da sergileniyor. Derinlikle yakalanan ferahlık hissi, yüksek tavanlar ve yerden yükselen camlar ile bütünleşiyor. Mazağa içinde yaratılan konsept köşelerde farklı tasarımlar sergilenirken, belirli noktalara sade bir şıklıkla yerleştirilen dekoratif ürünler ve aksesuarlar çalışma hayatına katılan yeni bir zevki yansıtıyor. Aynı zamanda yaşayan bir ofis olması açısından Addo ekibinin de ofis olarak kullandığı showroom’da mobilya ayakları, ahşap malzemeler ve çeşitli aksesuarlar duvarlarda farklı bir tasarım ile yeniden yorumlanıyor.Markanın konsept danışmanı Sezgin Aksu’nun tasarladığı showroom, geniş bir alanda sergilenen farklı ürün grupları, özel akustik düzenlemeleri, tavan yüksekliğinin verdiği ferahlık hissi ve ürün yerleştirmeleri ile konukları özgün bir atmosferde ağırlıyor.

Sezgin Aksu ile yeniden yorumlanan tasarım çizgisi…

Milano’daki ofisi Aksu/Suardi ile başarılı tasarımlara imza atan tasarımcı Sezgin Aksu ile çalışarak Bridge serisini geliştiren Addo Furniture, yeni nesil çalışma hayatının dinamiklerini estetik ve fonksiyonellikle buluşturuyor. Aynı zamanda markanın konsept danışmanlığını yürüten ve showroom tasarımı ile ilgili bütün detaylarla ilgilenen Sezgin Aksu, “Üretkenliğin dışavurumu olarak her geçen gün önem kazanan ofis dekorasyonları, ister yönetim alanlarında ister ortak çalışma gruplarında bir tasarım felsefesi ve ince bir zevkin dışavurumu olmalıdır. Teknolojinin gelişimi ile birlikte, modern çalışma hayatının şekillenmesine paralel olarak kişisel zevklerin ve tarzların oluştuğu günümüz çalışma hayatında, mekansal zevklere üretkenlik, motivasyon ve iletişim hakim olmalıdır. Eskiden sadece ofis mobilyası üzerine konuşulurdu, bugün yetmiyor, daha çok ofis ambiyansından konuşuyoruz. En doğru ambiyansı nasıl kurabileceğimiz konusunda çalışıyoruz. Ses yalıtımı çok önemli hale geldi, biz de bunu fazlasıyla dikkate alıyoruz.” diyor.

Yeni nesil ofis dekorasyonun yükselen yıldızı…

Binalardan mutfaklara, mobilyadan endüstriyel tasarım ve ofislere kadar yaşamın her alanında değerlendirme kriteri haline gelen “tasarım” olgusu, ofis dekorasyonunda da değişimin önünü açıyor. Bu akımı doğru değerlendiren, güçlü bir vizyon belirleyerek büyüyen Addo Furniture ise kısa zamanda elde ettiği başarı ve geliştirdiği koleksiyonlar ile sektörün iddialı markalarından biri olmayı başarıyor. 1992 yılında baba Cafer Yıldız’ın Karaköy’de küçük bir atölyede başlattığı Yıldız Ofis, 2007 yılında Addo Furniture olarak değişerek markalaşma sürecine giriyor. Değişen çalışma ortamına paralel olarak ortaya çıkan gereksinimleri doğru analiz eden, tasarımın hayatın her alanında varlık göstermesinden yola çıkarak özel ürünler geliştiren Addo Furniture, bugün yeni nesil tasarımları ile yılda ortalama yüzde 20 büyüyerek birçok ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.