(Akçansa)’dan Çanakkale’ye “GÜZEL SANATLAR LİSESİ

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, Milli Eğitim Bakanlığı ve Çanakkale Valiliği işbirliğiyle hayata geçirilecek olan “Akçansa Güzel Sanatlar Lisesi”nin protokol imza töreni gerçekleştirildi. 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılına kadar tamamlanması planlanan lisenin protokol imza törenine Çanakkale Valisi Hamza Erkal, İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, Akçansa Genel Müdürü Umut Zenar ve Akçansa üst yöneticileri katıldı.1470325835_AKC_GuzelSanatlarLisesiProtokolImza_040816

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, Çanakkale Valiliği ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile “Akçansa Güzel Sanatlar Lisesi”ni hayata geçiriyor. Eylül ayında temel atma töreninin gerçekleşeceği lisenin, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılına kadar tamamlanması hedefleniyor.

Akçansa Genel Müdürü Umut Zenar, protokol imza töreninde Çanakkale’de olmaktan ve burada üretim yapmaktan gurur ve mutluluk duyduklarını belirterek ekledi; “Güzel Sanatlar Lisesi, 27 derslik ve ek olarak laboratuvar, kültür dersliği, tasarım dersliği, kayıt ve yayın odası, tonmaister odası gibi çeşitli konuları içeren 31 dersliğin de bulunduğu bir eğitim merkezi haline gelecek. Gençlerimizin iyi eğitim alması, iyi bir gelecek kurması için üzerimize düşen görevi yerine getirmeye her zaman hazırız. Akçansa olarak ülkemizin aydınlık geleceği olan gençlerimize destek olmayı, kararlılıkla çalışmayı sürdüreceğiz. Sabancı felsefesiyle bu topraklardan kazandığımızı, bu toprakların insanlarıyla paylaşarak üretmeye devam edeceğiz.” Zenar, Türkiye ekonomisinin istikrar içinde büyümesini sürdürmesi için yeni yatırımlar yapmaya ve katma değerli ürünler üretmeye devam edeceklerinin de altını çizdi.

Çanakkale Valisi Hamza Erkal protokol imza töreninde yaptığı konuşmada Akçansa gibi büyük bir şirketin Çanakkale’ye katkılarının öneminin altını çizerek; “Köklü şirketlerin faaliyet gösterdikleri bölgelerde sosyal projeler yapmaları gerekiyor. Çanakkale’ye yakışır modern bir okul olacağına inandığımız Akçansa Güzel Sanatlar Lisesi bunun güzel bir örneği. Çanakkale’nin geleceğine sahip çıkacak eserler ortaya koyan Akçansa’ya teşekkür ediyor, Akçansa Güzel Sanatlar Lisesi’nin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Öğrencilerin ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda güzel sanatlar fakültelerine ve konservatuvarlara hazırlamak amacıyla kurulacak olan lise, modern derslikler, konferans ve gösteri salonundan oluşacak.1470325848_AKC_GuzelSanatlarLisesiProtokolImza2_040816


Akçansa Hakkında

Temelleri 1967 ve 1974 yıllarında Akçimento ve Çanakkale Çimento ile atılan ve 1996 yılında bu iki şirketin birleşmesi sonucunda Türkiye’nin en büyük çimento üreticisi konumuna gelen Akçansa, bir Sabancı Holding ve HeidelbergCement ortak kuruluşudur.

Çimento ve hazırbeton üretiminde Marmara, Ege ve Karadeniz bölgelerinde faaliyet gösteren Akçansa, iştiraki olan Betonsa şirketi ile 1998 yılında birleşmesi sonucunda, Marmara ve Ege bölgelerine yayılmış 40’a yakın hazırbeton tesisinde “Betonsa” markasıyla hizmet vermektedir. Diğer bir iştiraki olan Agregasa Agrega San.ve Tic.A.Ş. ile 2002 yılında birleşmiş ve agrega üretim faaliyetini “Agregasa” markası altında sürdürmektedir.

Akçansa’nın vizyonu, tüm paydaşları tarafından güvenilen ve en çok tercih edilen iş modeline sahip şirket olarak, yapı malzemeleri sektöründe tüm sınırların ötesinde sürdürülebilir büyümektir.

Akçansa’nın misyonu, toplumsal, çevresel, yasal ve etik değerlere bağlı kültürü ile tüm sosyal paydaşları için değer yaratarak, toplumun yaşam kalitesini yükselten lider yapı malzemeleri şirketi olmaktır.