(Eczacıbaşı – Lincoln Electric Askaynak), meslek liselerindeki TEKNİK EĞİTİME DESTEĞİNİ sürdürüyor!

Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak, Milli Eğitim Bakanlığı’yla yaptığı işbirliği kapsamında meslek liselerine verdiği desteği, 2015-2016 eğitim öğretim yılında da sürdürdü.Liselerin “Metal Teknolojisi”, “Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme” ile “Gemi Yapımı” alan öğretmenlerine hizmet içi kaynakçılık eğitimi veren; ülke çapında 600’e yakın meslek lisesine 40.000’in üzerinde ders kitabını ücretsiz gönderen Askaynak, projeye bu sene üç boyutlu görsellere sahip 7 tip teknik eğitim posterini de ekleyerek, toplam 3.850 adet posterin 550 eğitim noktasına dağıtımını gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Eczacıbaşı – Lincoln Electric Askaynak Genel Müdürü Ahmet Sevük, “Eczacıbaşı-Lincoln Electric-Askaynak olarak, ülkemizde teknik eğitimin gelişimine yön veren okullarımıza ve eğitimcilerimize, topluma karşı duyduğumuz sosyal sorumluluk bilinciyle, kurulduğumuz yıldan beri birçok konuda destek veriyoruz. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı’yla 2006’dan bu yana işbirliği yapıyor, meslek lisesi öğretmenlerine hizmet içi eğitimler veriyor, teknik eğitim kitaplarını ücretsiz dağıtıyoruz. Ayrıca, öğretmenler için fabrikamıza teknik geziler düzenliyor, eğitim atölyelerinde ihtiyaç duyulan kaynak makinesini çok düşük bir bedelle karşılıyoruz. Bu sene, teknik eğitimde kullanılan, üç boyutlu görsel unsurlar kullanılarak tasarlanan posterlerin basımını ve dağıtımını da üstlenerek, öğrencilerimize ve okullarımıza yeni bir eğitim kaynağı daha yaratmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Askaynak, tüm Türkiye’deki 600’e yakın meslek lisesinin “Metal Teknolojisi”, “Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme” ile “Gemi Yapımı” alanları için; “Ark Kaynağı Teknikleri”, “İleri Ark Kaynağı Teknikleri”, “Oksi-Gaz Kaynağı”, “Boru Kaynakçılığı” ve “Kaynak Teknikleri” konulu ders kitaplarını temin etti.