Dış mekânlarda (Dekton®) estetiği!

Dünyanın en büyük kuvars taş üreticisi Cosentino Group, yenilikçi yüzey üretiminde geliştirdiği ürünlerle tasarım dünyasına estetik katıyor. Doğal taşla işlenen ve mutfaklara modern bir hava kazandıran Cosentino Group’un Dekton® serisi, hem iç hem de dış mekânlarda fark yaratıyor

Dış mekânlarda kullanılan malzemenin hangi özelliklere sahip olduğu ve nelere karşı direnç gösterdiği önemli. Doğal malzemeden oluşan Dekton® serisi, dış mekânlarda yüzeyleri zorlayan etkenlere kafa tutarak dayanıklılığını kanıtlıyor. Tamamen doğal malzemeden üretilen ve içinde hiçbir sentetik malzeme bulunmayan Dekton®, (UV) ultraviyole ışınlarından da etkilenmiyor. Aşınma, çizilme gibi etkenlere maruz kaldığında bile maksimum koruma sağlayan Dekton®, özellikle dış mekânlardaki rüzgâr ya da yağmur gibi etkenlere de yüksek direnç gösteriyor. Gözeneksiz yapısı sayesinde leke tutmayan yüzey, inatçı lekelerden de kolaylıkla temizlenebiliyor.

Güneş ışığına maruz kaldığında hiçbir sorun yaşamayacağınız Dekton® serisi, dayanıklılığı ve kullanışlılığı ile de rakiplerinden ayrılıyor. Modern mimarideki estetik ve işlevselliği bir arada sunan Dekton® ultrakompakt yüzeyler, farklı ve orijinal renk seçeneklerine de sahip. Doğallığın gücünü fonksiyonelliği ile birleştiren Dekton®, çamaşır suyu gibi kimyasal içeren temizlik maddelerinden de etkilenmiyor. Dış ortamlarda meydana gelecek etkenlerden dolayı kısa sürede yıpranmayan, çizilmeyen veya aşınmayan Dekton® serisini iç ve dış mekânlarda kullanabilirsiniz.


Cosentino Group Hakkında

Merkezi İspanya’da bulunan Cosentino Group, mimari ve tasarım amaçlı yenilikçi yüzeylerin üretim ve dağıtımını yapan global bir şirkettir. Sektöründe dünya çapında lider olan Cosentino Group, yenilikçi yaklaşımlar ile trendleri belirleyen ve insan hayatına değer katan çözümler tasarlamaktadır. Bu vizyon dahilinde, sıradışı ve öncü ürünler olan Silestone®, Dekton®®, Eco by Cosentino® ve Sensa by Cosentino® gibi ileri teknolojiye sahip ürünleri geliştirmiş ve mimari alanlarda eşsiz tasarımların yaratılmasını sağlamıştır.

Dünyanın en büyük kuvars taş üreticisi olan Cosentino Group, 1 milyon m² kapalı alana sahip tesislerinde ürettiği ürün ve markalarını 20’den fazlası kendine ait tesislerde olmak üzere, 80’den fazla ülkede satışını gerçekleştirmektedir. Cosentino Group satışlarının yüzde 90’ı uluslararası pazarlardan gelmektedir.

Detaylı bilgi için: www.cosentino.com