(Nurus), EKOLOJİK ve ESTETİK özellikleri ALAVA’da buluşturuyor…

Nurus, yüzde 100 geri dönüştürülebilen malzemeden üretilen ve inovatif tasarımıyla dikkat çeken Green Good Design ödüllü Alava ailesi ile ekolojik sistemin korunmasına katkı sağlıyor.

Nitelikli ürünleri ile dünyanın profesyonel mobilya üreticileri arasında yer alan Nurus, estetik ve çevreci özellikleri bir arada bulunduran Alava ailesi ile mekanlara uyum sağlıyor. Kabuğu andıran zarif formdaki Alava, yüzde 100 geri dönüştürülebilen malzemesiyle ekolojiyi korurken, oturma konforu ile de kullanıcısının beklentisini yükseltiyor.

Alava ailesi, geniş renk yelpazesi ve ayak seçenekleri ile hem modern hem de estetik özellikleri bir arada bulunduruyor. Her tür çalışma ve yaşam alanına uyum sağlayan tasarıma sahip Alava’nın koltuk döşemesi ise fark edilemeyecek kalınlığı ile kullanıcısına rahat ve konforlu kullanım sunuyor.1464952207_Alava_1

Üç farklı ayak seçeneği bulunan Alava’nın tekerlekli ayakları toplantı salonları ve çalışma alanlarında kullanım kolaylığı sunarken, sabit ayak seçeneği ise evlerden sosyal alanlara, bekleme alanlarından yönetici ofislerine kadar pek çok mekana modern ve samimi bir görünüm kazandırıyor.

Stefan Brodbeck tasarımı olan Alava, inovatif tasarım, ekoloji ve sürdürülebilirlik konularında dünyadaki önemli projelerin ödüllendirildiği Green Good Design Awards 2015’te ürün tasarımı kategorisinde Green 100 listesinde de yer aldı. Green Good Design Awards, “Chicago Athenaeum: Mimarlık ve Tasarım Müzesi” ve “Avrupa Mimarlık, Sanat, Tasarım ve Kentsel Araştırmalar Merkezi” ortaklığında düzenleniyor. Green Good Design, tasarımcıları, eko-inovasyon, ekolojik tasarım, doğal kaynakları koruma, yeşil teknolojiler, yenilenebilir enerji, daha iyi bir yaşam ve çevre kalitesi için sürdürülebilirlik konularında teşvik ediyor.1464952219_alava_ahsap_ayak


Nurus Hakkında

1927 yılında kurulan Türkiye’nin öncü mobilya üreticilerinden Nurus, bugün 40’a yakın küresel noktada 50’yi aşkın bayi ile faaliyet gösteriyor. Red Dot Product Design Award’ı ve Design Management Europe’u Türkiye’ye ilk kez getiren, IF Product Design’a ve GOOD Design’a Türkiye’de mobilya sektöründe ilk kez kazanan Nurus, içinde German Design Award’ın da olduğu 50’yi aşkın tasarım ödülüne sahip. Nurus, ofis yaşamında motivasyonu öncelikli kılarak, kullanıcıyı merkezine alan çözümleriyle firmaların çalışan verimliliğini artırmasına yardımcı oluyor. Çevreye karşı olumsuz etkileri en aza indirmeyi hedefleyen Nurus, tedarikten üretime, paketlemeden teslimata kadar her aşamada çalışmalarını hassasiyetle sürdürüyor. Entegre proje yönetimi ve lojistik hizmetleri başlıkları altında geliştirdiği Nurus Digital Chain® süreç yönetimi sistemiyle kaliteli üretimin yanında enerjiyi en verimli şekilde kullanmaya özen gösteriyor. Nurus, tasarıma olan inancı ve yatırımları ile Türk endüstriyel tasarımının küresel pazardaki gelişiminde büyük rol üstleniyor.

Bu yıl, marka ve tasarımda disiplinlerarası bilgi transferi sağlayan bir platform olan German Design Council’a davet edilerek geleceği şekillendiren 173 dünya markasından biri olan Nurus, aynı zamanda özgün tasarım geleceğini destekleyen Be Original üyesi. Dünyanın dört bir yanındaki mimar ve tasarımcıların dikkatle izlediği Architonic sitesinin yayınladığı TOP 200 Brands listesinde yer alan tek Türk markası da Nurus.