(SERANİT GRUP), Sektörel Yayın Temsilcilerini Bir Araya Getirdiği Kahvaltıda 2016 Yılının İLK Çeyreğinin DEĞERLENDİRMESİNİ Yaptı!

2016 yılına hızlı bir giriş yaparak, yılın ilk çeyreği için belirlemiş olduğu hedefin yüzde 15 üzerine çıkan Seranit Grup, Seranit Showroom’da düzenlediği basın toplantısında önümüzdeki iki yıl içinde öne çıkarmayı planladıkları Vanucci, Aquanit ve Oxicoat markalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Getirdiği inovatif ürünler ile yapı sektöründe dikkatleri üzerine çeken Seranit Grup, önümüzdeki dönemde Vanucci, Aquanit ve Oxicoat markalarını ön plana çıkaracak. 2016’nın ilk çeyreğinded hedeflerin üzerine çıktıklarını bellirten Seranit Grup Başkan Yardımcısı Ece Ceylan Baba, “Dünyanın ilk porselen duş teknesi olan Aquanit’in seri üretimine başladık. İç piyasanın yanı sıra ilk ihracatımızı İspanya ve Suudi Arabistan’da yaptık. Bunun yanı sıra geçen yıl aldığımız karar ile Vanucci’ye perakende pazarında ağırlık vereceğiz. Yapı gereçlerinde ise 3 yıldır piyasada olan Oxicoat bu yıl önem vereceğimiz markalarımız arasında yer alıyor.” sözleriyle gelecek planlarından bahsetti.Seranit Grup Sektorel Yayin Bulusmasi Etkinligi gorseli1

İç piyasada hareketlilik var

Özellikle iç piyasada bir hareketlilik hissettiklerini söyleyen Ece Ceylan Baba, “Geçen yıl temelini attığımız İngiltere pazarımız 2016’nın ilk çeyreğinde hareketlenmeye başladı. Danimarka, İsveç, Belçika pazarlarının yanı sıra Kuzey Avrupa’da giremediğimiz bazı pazarlara ağırlık verme kararı aldık. Ayrıca ABD pazarı ile ilgili de araştırmalarımız sürüyor.” diyerek ihracatta yeni pazarlar oluşturmak için çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Aquanit’te ihracat Başladı

Aquanit’in leke tutmayan, hijyenik, zemindeki tasarımı devam ettiren özelliklerinden bahseden ve Nisan ayında toplu seri üretime başladıklarını belirten Ece Ceylan Baba, “İlk ihracatımızı İspanya’ya yaptık ve 6000 ürünün sevkiyatına başladık. Bunun yanı sıra Suudi Arabistan, Hollanda ve Kuzey Avrupa’da diğer ülkelerden de güzel tepkiler alıyoruz.” diyerek Aquanit’te iç piyasanın yanında ihracatta da güzel tepki aldıklarını söyledi.

Geçen yıl Vanucci ile ilgili önemli bir karar aldıklarını vurgulayan Ece Ceylan Baba, “Bu markamıza proje pazarından ziyade perakende pazarında ağırlık vereceğiz. Bayi ağlarımızı güçlendirip, sayılarını arttırıyoruz.” diye konuştu.

Ece Ceylan Baba
Ece Ceylan Baba

Oxicoat ile yıla damgasını vuracak

İç mekan sıvası Oxicoat’a vurgu yapan Ece Ceylan Baba, markanın yapı sektörüne getirdiği yeniliklerden bahsetti. Sürekli olarak inovasyon, yenilik peşinde olduklarını ve yapı gereçlerinde Oxicoat’a ağırlık vereceklerini söyleyerek, “3 yıllık bir markamız olmasına rağmen büyük projelere girmeye başladık.” dedi.

Seramikte 40×120 ebatlarında, bir banyonun yüksekliğinden ilham alınarak oluşturulmuş bir ürün yapıyoruz. Porselende ise son dönemde makine yatırımı yapıyoruz.” diyerek porselen ve seramik alanlarında yeni seri ürünler ve tasarımların olacağını açıkladı.