(KEAS) USTA SEMİNERLERİ İstanbul’da devam etti…

Her yıl 70 milyon m² laminat parke üreten ve dünya laminat parke üretiminin %5’ini tek başına karşılayan Kastamonu Entegre (KEAS), yenilikçi uygulamalarını sürdürüyor. Sektör içi eğitimler veren KEAS, parke ustalarıyla bir araya gelmeye devam ediyor.

Türkiye’de ağaç bazlı panel sektörünün en büyük oyuncusu Kastamonu Entegre, bayiler ve parke ustaları için “Laminat Parke Usta Seminerleri”nin üçüncüsünü 29 Nisan’da İstanbul’da düzenledi. Açılış konuşmalarının ardından laminat parke teorik eğitimleriyle ürünlerin özelliklerine ve kullanımına detaylarına dair püf noktalarının anlatıldığı seminerde, bayi ve ustalara uygulamalı olarak da parke eğitimi verildi.

Floorpan ve Artfloor laminat parke ürün kategorileri ile 2016 yılında yapılması planlanan yenilikler hakkında bilgilendirmeler yapılan seminere katılan bayii ve ustalara sertifika verilirken, parke uygulamada kullanılan çeşitli malzemeler de hediye edildi.

Kastamonu Entegre’nin parke üretiminde dünyanın sayılı üreticileri arasında yer alan bir firma olarak, sektörün gelişiminde büyük bir sorumluluk üstlendiğini belirten Kastamonu Entegre Marka ve Kurumsal İletişim Müdürü Naci Güngör, “Laminat Parke Usta Seminerleri, başta Floorpan ve Artfloor olmak üzere ürünlerimizi müşterilerle buluşturan parke ustalarıyla farklı illerde bir araya gelmemizi sağlıyor. Bu seminerlerde kalite süreçlerinin iyileştirilmesinden parke uygulamasında dikkat edilmesi gereken noktalara kadar pek çok konuda ustalarımıza bilgiler veriyoruz. Parke ustalarının seminerlerimize artan ilgisinden büyük mutluluk duyuyoruz


Kastamonu Entegre Hakkında

1937 yılında temelleri atılan Hayat Holding çatısı altında 1969 yılında kurulan Kastamonu Entegre, ilk tesisi olan Yonga Levha Fabrikası ile 1971 yılında Kastamonu’da üretime başladı. 2015 yılı itibariyle yıllık 2.4 milyon m³ MDF, 2.6 milyon m³ yonga levha, 70 milyon m² laminat parke, 19.5 milyon adet kapı paneli ile toplamda 5 milyon m³ ahşap levha üretim kapasitesine sahiptir. 2015 yılında 350 milyon doları yurtdışı faaliyetlerinden kaynaklı olmak üzere 1.2 milyar dolar konsolide ciro gerçekleştiren Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi, Türkiye’de sektör liderliğinin yanı sıra Avrupa’da 4’üncü sırada, dünyada ise 7’inci sırada yer almaktadır. Kastamonu Entegre’nin yurt içinde Gebze, Kastamonu, Balıkesir, Samsun, Tarsus ve Adana’da, yurt dışında ise; Romanya, Bulgaristan, Rusya ve Bosna Hersek’te olmak üzere toplam 10 farklı lokasyonda 13 ayrı üretim tesisi bulunmaktadır. Toplam 93 ülkeye ihracat gerçekleştiren Kastamonu Entegre, 5 bin 500 kişiye istihdam sağlamaktadır. Kastamonu Entegre, ISO 9001 Kalite, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 50001 Enerji Yönetimi, FSC (Sürdürülebilir Orman Yönetimi) kalite sistemleri ile Medepan markalı MDF ürünleri için TSE E0 Belgesi ve dünyanın önemli sertifikalandırma kuruluşlarından WKI tarafından verilen CARB Phase2 (California Air Resources Board) ile TURQUALITY® Belgesi’ne sahiptir. Kastamonu Entegre, TSE ve Avrupa Normları’na (EN) uygun üretim yapmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için: www.keas.com.tr