(Häfele) Geleceğin Trendlerini YAPI FUARI’na taşıdı…

Yenilikçi ürünleriyle, alanında değişim ve dönüşümün öncüsü olan Häfele, mekan kavramını ve yaşam alanlarının tanımını değiştiriyor. Mobilya sektöründe olduğu kadar tüm yaşam alanları için önerdiği sistematik yaklaşım ve yenilikçi çözümlerle geleceği bugünden belirleyen Häfele, en yeni ürün ve çözümlerini TÜYAP’ta gerçekleşen Yapı Fuarı’nda profesyonellerle buluşturdu.

Alanında dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, 10-14 Mayıs’ta yapı sektörü profesyonellerini bir araya getirdi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da binlerce ulusal ve uluslararası ziyaretçiyi ağırlayan fuarda, en dikkat çekici stantlardan birinin sahibi geleceğe ilham veren temaları Häfele oldu. Marka en yenilikçi çözümlerini ziyaretçilerle buluşturdu.1463480728_Yapi_Fuari_

DEĞİŞEN BEKLENTİLERE ÖZEL ÇÖZÜMLER

Yapı Fuarı’nın sektörün en önemli etkilerinden biri olduğuna dikkat çeken Häfele Türkiye İcra Kurulu Başkanı Hilmi Uytun, her yıl çok sayıda ziyaretçiyi ağırlayan fuarın önemli bir potansiyele sahip olduğuna dikkat çekiyor. Fuarda ilk defa görücüye çıkan pek çok yeni ürün ve çözüm sergilediklerini anlatan Uytun, “Son yıllarda gelişen teknoloji, mekan algısını tümden değiştiriyor. Biz de sunduğumuz çözümlerle, farklılaşan beklentilere en iyi şekilde hizmet ediyoruz. Özellikle konutta şıklığı tekrar tanımlıyoruz. Evin hanımının övünç duyacağı mekanlarda, mutfak ve banyolara ürünlerimizi renginden ve stilinden uyumlu halde bütünsel bir tasarım bakışıyla sunuyoruz. Häfele’nin bu yenilikçi ihtiyaca yönelik ürün ve çözümleri, tüketiciden her zaman tam not alıyor” diyor.

“YAŞAM BİÇİMLERİMİZİN GELECEĞİNE DAİR SORULARI YANITLIYORUZ”

Fuarda en dikkat çekici çözümlerden biri olarak “Häfele Concept Design”’ı gösteren Uytun, projeyi şöyle anlatıyor: “Häfele Concept Design kapsamında mimarlar ve proje üreticileriyle birlikte çalışarak mekanların, yaşam biçimlerimizin geleceğine dair soruları yanıtlıyoruz. Tasarım ve teknolojiyi buluşturan Häfele Concept Design ile mimarların işini kolaylaştırıyor, mekan deneyimlerini onlarla paylaşıyor; renk, stil ve işlevsellik sistematiği içinde çözümler üretmeye devam ediyor. Mekanların iç tasarımlarında yatırımcı, müteahhit ve mimarlara dünya çapında sahip olduğu ürün çeşitliliği, renk ve stil bütünlüğü sağlayacak şekilde bir araya getirdiği seçkiler ile ilham kaynağı olmayı hedefleyen Häfele Concept Design, trendleri belirleyen yeni ürünleri, zekice uygulamaları, yenilikçi donanım teknolojisini, yaratıcı çözümleri mimarların ayağına getiriyor ve geleceğe dair tüm düşlerimizi sihirli bir şekilde gerçeğe dönüştürüyor.”

Uytun, Häfele Concept Design’ın mobilyaya kolayca entegre edilen donanım teknolojisi sayesinde tasarım, üretim ve lojistik açıdan tüketiciler de konforlu yalınlık taleplerine kavuştuğunu sözlerine ekliyor.

Hilmi Uytun
Hilmi Uytun

DEĞİŞEN MEKANLARA 360 DERECE ÇÖZÜM

Mobil teknolojiler, hayatları, dolayısıyla mimari çözümleri de biçimlendiriyor. Artık evler, ofisler değişiyor, tüm yaşam alanları aynı anda iç içe geçiyor. Zaman ve mekan ilişkileri değişken; mekanlar dönüşüyor, sınırlar belirsizleşiyor. Yaşam ve çalışma alanları değiştikçe, dönüştükçe ve küçüldükçe akıllı çözümlere artık her zamankinden daha çok ihtiyacımız oluyor.

Mobilya aksesuarlarında 90 yıllık deneyimiyle Häfele de bu ihtiyaçları karşılamak adına, 360 derece bütünsel proje yaklaşımını, mimarlar, proje üreticileri ve endüstriyel üreticilerle paylaşıyor. Konsept tasarım aşamasından proje danışmanlığına, inovatif ürün fikirlerinden sistematik çözüme, gelecek mekanlara dair tüm sorulara bugünden yanıt arıyor.

“HER METREKAREDE DAHA ÇOK HAYAT”

Häfele “her metrekarede daha çok hayat” yaklaşımıyla, yaşam biçimleriyle birlikte değişen dönüşen mekan anlayışına da mükemmel bir karşılık veriyor.

Daha çok hayat, daha çok konfor, daha elverişli ortamlar ve daha çok işlevsellik demek… Mekan içinde mekan yaratan sistemler, duvarla bütünleşen “pervazsız” kapılar, otel odasından mutfak sistemlerine teknoloji entegre edilmiş mobilyalar, zarifçe kayan modüler kapılar, değişen dönüşen mobilyalar,

oteller, kamusal alanlar, rezidanslar, stüdyo tipi daireler ve yeni nesil tüm mekanlar için gelecekten ilham alan inovatif ürünleriyle Häfele, proje üreticilerine, mimarlara ve endüstriyel üreticilere konsept aşamasından mekânsal organizasyona bütünsel bir çözüm sunuyor.

İnovasyon. / İlham. / Teknoloji. / Denge.

Hafele Yapı Fuarı 2016 Gelecek için Fikirler- İlham ve İnovasyon mottosuyla oluşturduğu sergileme alanlarında inovatif çözümleriyle şaşırtıyor; sınırların belirsizleştiği, farklı zamanların ve fonksiyonların iç içe geçtiği sistematik çözümleri, metamorfoza uğrayan teknoloji entegre edilmiş mobilyalarıyla yeni bir mekan dili yaratıyor; algıları değiştiriyor.

“Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı” yeni bir evrende, iç ve dış, zaman ve mekan üzerine düşündürüyor; senkronize hareket, denge, belirsizleşen sınırlar, akıllı yerleştirme, metamorfoz, mutant malzemeler, duyulara seslenen renkler gibi geleceğin trendleriyle gelen kavramlarla insan ve mekan arasında yeni bir dil, farklı bir ara yüz oluşturuyor. Stil, bütçe ve renk kombinasyonlarını gösteren sistematik kurguları “daha az alana daha çok hayat” sığdırıyor.

Fuarın farklı mekanlarında işlevsel kullanıma özel hazırlanmış özel temalı alanlarda Hafele, değişim ve dönüşüm kavramını estetik ve tasarım farkı ile ortaya koyan yeni zengin koleksiyonu ile yatırımcılardan mimarlara, üreticilerden nihai tüketicilere tüm kitlelere uygun çözümlerini ortaya koyuyor.


HÄFELE HAKKINDA

90 yıldan fazla deneyimi ve güvenirliği ile müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik tasarlanan ve geliştirilen ürünler sunan Häfele, İstanbul Dudullu’da bulunan merkez mağaza ve geniş stok alanlarını içeren tesisleri ve yurt çapında konumlanan franchise mağazalarıyla iş ortaklarına ve son tüketiciye daha hızlı ve verimli hizmet sunmayı hedefliyor. Türkiye pazarında mobilya & kapı aksesuarı ve mimari donanım alanlarında hizmet veren Häfele, uzman kadrosu ve sektörde eşi bulunmayan 130 binin üzerinde farklı üründen oluşan geniş yelpazesiyle iş ortaklarının ihtiyaçlarını karşılayacak en uygun çözümleri tek elden sunuyor.