(ÇİMSA) Operasyonel büyümesini sürdürüyor!

Çimento ve yapı malzemeleri sektörünün öncü ve yenilikçi şirketi Çimsa, yılın ilk çeyrek dönemindeki satış gelirinin, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8 artışla 253.6 milyon TL’ye yükseldiğini                          açıkladı. Şirketin net karı ise yüzde 11 artarak 47.4 milyon TL’ye                    yükseldi.

Çimsa’nın operasyonel büyümesini istikrarlı bir şekilde sürdürdüğünü kaydeden Çimsa Genel Müdürü Nevra Özhatay, “5,5 milyon ton klinker üretim kapasitemiz var. Türkiye’nin yanı sıra dünyada da tanınan, güçlü bir markayız. 60’tan fazla ülkeye ihracat yapıyoruz. İhracatımız içinde Beyaz Çimento ve özel ürünlerin payı her geçen yıl artıyor. 2016’da Çimsa’yı geleceğe taşıyacak çok önemli iki yatırıma imza atıyoruz. Bir yandan Afyon Çimento Fabrikamızı yılın son çeyreğinde 165 milyon dolar yatırımla kurduğumuz yeni ve modern üretim tesisine taşımaya hazırlanıyoruz. Diğer yandan Çimsa Eskişehir Fabrikamızı hem gri hem de beyaz klinker üretecek şekilde yeniliyoruz. 55 milyon dolar tutarındaki yatırımımız tamamlandığında Eskişehir Fabrikamız, yıllık 415 bin ton beyaz klinker üretebilecek kapasiteye sahip olacak. Bu yatırımların da katkısıyla Çimsa, dünya çimento üreticileri arasında daha üst sıralara yükselecek” şeklinde konuştu.

Nevra Özhatay
Nevra Özhatay

Formülün adı: Çimsa

Çimsa’nın bugünkü konumunun ve başarılarının ardından inovasyon gücünün yattığını vurgulayan Nevra Özhatay, “Türkiye’nin ilk ve tek Çimento Araştırma ve Uygulama Merkezine sahibiz. Bir ‘inovasyon üssü’ olan bu merkezde, katma değeri yüksek ve özel ihtiyaçlara yönelik özel ürünler geliştiriyoruz. Biz şuna inanıyoruz, çimento sektöründe bir yeniliğin olması için mutlaka içinde ‘Çimsa’ barındırması gerekir. Bu nedenle ‘Formülün adı: Çimsa’ başlıklı bir konsept oluşturduk. Bu konseptin detaylarını önümüzdeki günlerde açıklayacağız” dedi.


Çimsa hakkında

Türkiye’de sanayinin önde gelen kuruluşları arasında yer alan Çimsa, 1972 yılında kurulmuştur. Çimsa bugün, Mersin, Eskişehir, Kayseri, Niğde ve Afyonkarahisar’da bulunan 5 entegre fabrikası, Ankara’da bulunan bir öğütme tesisi, Marmara terminali ve Malatya Çimento Paketleme tesisiyle faaliyetlerini sürdürmektedir.

Beyaz çimento alanında dünyanın ilk iki markasından biri olan Çimsa, Hamburg (Almanya), Trieste (İtalya), Sevilla ve Alicante (İspanya), Gazimagusa (KKTC), Köstence (Romanya) ve Novorossiysk’de (Rusya) bulunan terminalleriyle uluslararası bir çimento üreticisidir.

Çimsa, pazar odaklı yaklaşımı ve geniş dağıtım ağıyla müşterilerinin ürün ve hizmet ihtiyaçlarını eksiksiz ve zamanında karşılamaktadır. Paydaşlarının güvenilir bir iş ortağı olarak, gelecek nesillere uzanacak yaşam alanları ve altyapıları için gerekli malzemeleri sağlamaktadır.

Çimsa, gri çimentonun yanı sıra ürettiği beyaz çimento ve kalsiyum alüminat çimentosu gibi özel ürünlerle de inovasyon konusunda Türkiye’de çimento ve yapı malzemeleri sektörüne öncülük etmektedir. Tüm paydaşlarına değer yaratan ve karlı büyümeye odaklanan Çimsa, bunu gelecekte de sürdürmeyi hedeflemektedir.

www.cimsa.com.tr

www.facebook.com/CIMSACEMENT

www.twitter.com/cimsacement