(Interface)’den Dünyanın İlk AHŞAP GÖRÜNÜMLÜ KARO HALISI!

Dünyada karo halının yaratıcısı ve pazar lideri Interface, ahşabı andıran özel hibrid tekstil yer döşemesi olan yeni koleksiyonu Touch of Timber™’ı satışa sundu.

Önde gelen iplik üreticisi Aquafil ortaklığıyla geliştirilen, canlı ve kontrast renklerin kombinasyonunu sağlayan bu yeni teknoloji, Interface Microtuft™ iplik yapısı ile birleştirilerek karo halı sektörüne bir ilk olarak sunuluyor. 18 ayda geliştirilen Touch of Timber™ serisi zeminde ahşap görünümü sağlarken karo halının tüm faydaları sunuyor.

Touch of Timber serisi yüzde 100 geri dönüştürülmüş iplikten üretildi. Klasik SBR tipi lateks arakatdan yüzde 80 daha az karbon ayak izine sahip olan Interface geri dönüştürülmüş PVB arakat kullanan ilk ürünlerden birisi. Yeni ürün serisinde taban kısmında standart olarak bio-bazlı formaldehitsiz cam tülü kullanılıyor.

Interface EMEA Tasarım ve Geliştirme Müdürü Mandy Leeming “Touch of TimberTM, Interface ve Aquafil birlikteliği karo halı sektörü için bir ilk. Müşteriler doğal bir zemingörmek istiyor ancakahşap türevi sert malzemeler gürültü ve akustik faktörü düşünüldüğünde pek çok ofis için pratik çözüm olmuyor.Bu nedenle bu ürün çok estetik, sorunsuzyürüyüş konforu sağlıyor, kaymaz, kuvvetli ve akustik faydalar sunan mükemmel çözüm” dedi.

Aqualfil Müşteri Teknik Hizmetleri Başkanı Luca Bertamini ise “Aquafil ArGe ekibi ile Interface tasarım ekibinin ECONYL® iplik kullanarak bu eşsiz görünümlü ürünleri yaratmasından son derece memnunuz. Aquafil’in teknik uzmanlığını Interface’in yaratıcılığı ile birleştirerek, sektörde hiç bulunmayan bir ürün geliştirdik.”

Touch of TimberTM, kolay döşenenSkinny Planks -25cm x 100cm ebatlarında ve 12 cazip renk seçeneği mevcut.

Interface önümüzdeki günlerde Touch of TimberTM a ek olarak, iki yeni koleksiyon daha çıkaracak: Twist and Shine™ ve Silver Linings™

Twist and Shine™

Twist and Shine™ koleksiyonu her ikisi de üstün performans sunan ve renkli büküm teknolojisi kullanılarak Twist and Shine Micro ve Twist and Shine Loop’tan oluşuyor. Tek tip estetik ve tek yönlü döşeme Twist and Shine Micro’yu microtuft pazarından öne çıkarırken, Twist and Shine Loop diğer seviyedeki ilmekler ile karşılaştırıldığı zaman eşsiz görünüme sahiptir. Twist and Shine Micro, 12 renk seçeneğine sahip ve Interface’in PVB arakatını kullanırken, Twist and Shine Loop 9 renk seçeneğine sahiptir. Her iki ürün yelpazesi 50 x 50 cm karolar halinde mevcut.

Silver Linings™

Çok canlı renkleri ve ulaşılabilir fiyatıyla Silver Linings™ koleksiyonu esnek tasarım seçenekleri sunuyor. Koleksiyon üç çeşit 25cm x 100cm Skinny Planks’ den oluşuyor ve 9 renk seçeneği mevcut, böylece çok sayıda farklı döşemeye olanak sağlıyor.

Üç koleksiyonun hepsinde yüzde 100 geri dönüşümlü naylon kullanılıyor ve standart olarak Cool Carpet® ve taban kısmında bio-bazlı formaldehitsiz cam tülü kullanılıyor.


Interface Hakkında

Interface, ticari karo halı sektöründe dünyanın en büyük uluslararası üreticisidir. Zemin döşeme ürünleri güzellik ve yeniliği işlevsellikle ve çevresel değerlerle birleştirerek müşterilerinin tasarım vizyonunu hayata geçirmeye yardımcı olur.

2020 yılına kadar çevreye olan etkisini en aza indirme konusunda kararlı adımlarla doksanlı yılların ortasından beri ilerleyen Interface şirketi, sürdürülebilirlik konusunda açıkça taahhütte bulunmuş ilk şirketlerden biridir. Mission Zero olarak lanse edilen bu yaklaşım, ticari faaliyetlerin her aşamasında etkilidir ve hedefe ulaşmak için şirketin sürekli sınırlarını zorlaması için itici bir kuvvet görevi görür.

Şu anda Interface, Mission Zero amacına ulaşmak için kat etmesi gereken mesafenin yarısından fazlasını kat etmiştir ve bugüne kadar başarılarıyla geniş yankı uyandırmıştır. Ürünleri ise özellikle tasarım ve yenilik alanında olmak üzere birçok ödül almış olup Fotosfera ve Urban Retreat ürünleri ile layık görüldüğü Athenaeum İyi Tasarım Ödülleri bunları sonuncusudur.