Ofisinizin TASARIMI Satışınıza Destek Oluyor

RSG İç Mimarlık Yönetici Ortağı İç Mimar Semih Güven, proje konsepti ile müşteri kitlesini göz önünde bulundurularak tasarlanan ofislerin satış başarısını yükselttiğini söylüyor. Müşteriyi etkileyen ve güven duygusu hissettiren mekan tasarımlarıyla satışlar hem kolaylaşıyor hem de artış gösteriyor.

Çalıştığımız ortam, müşteriler tarafından işimizin ve işleyişimizin en güzel gözlenebileceği ve ön bilgiyi edinebileceği yerler. Satış ofislerinde müşterinin, kendini müşteri gibi hissetmeden satıcıya güven duyabilmesi adına mekânın tasarımı büyük rol oynuyor. RSG İç Mimarlık Yönetici Ortağı İç Mimar Rıza Semih Güven, satış ofislerinde müşteriyi olumlu etkileyecek mekân tasarımlarının püf noktalarını şöyle anlatıyor…

Betonlaşmış, Kasvetli Satış Ofislerinin Yerini Yeşil Alanlar Süsleyecek

Tasarım yapılacak mekân alanlarının yeşillik içinde olması, temiz havanın solunabilmesi, müşteriyi doğayla iç içe hissettirerek pozitif enerjiyi yükseltiyor. “Satış ofisinin bulunacağı yerin, projenin konseptini bozmayacak şekilde, genelde yeşil alan içinde kalması tercih edilmelidir. Bu şekilde planlamalarda satış ofisleri görevlerini tamamladıktan sonra, sosyal tesis alanlarına dönüştürülerek, projeden konut alan kişilerin istifade edebileceği ortak bir alan haline getirilebilir. Proje alanının yeterli olmadığı durumlarda, belediyeden geçici olarak tahsis edilen arazilere satış ofisleri yapılandırılır. İşlevinin tamamlanmasına müteakip, belediyelere farklı sosyal aktivitelerde değerlendirilmek üzere hibe edilebilir.” diyen İç Mimar Rıza Semih Güven, ofis tasarımlarının müşteri memnuniyetine uygun hale gelmesiyle satış oranlarının pozitif etkileneceğinin altını çiziyor.RSG_BEYLIKDUZU KALEKENT SATIS OFISI (5)

Ofislerde Çocuk Oyun Alanları ve İbadethaneler de Düşünülmeli

RSG İç Mimarlık Yönetici Ortağı İç Mimar Rıza Semih Güven, yeşil alanlarla süslü bir satış ofisinde, müşterilerin en iyi şekilde ağırlanabilmesi ve zamanlarını aileleriyle bir arada geçirebilmeleri adına tüm alternatiflerin düşünülmesinin gerektiğini söylüyor. İyi kurgulanmış bir platformda, gelenlerin günlük rutinini aksatmayacak ibadethaneler, çocukların keyifle zaman geçirebileceği oyun alanları, satış ofislerinin daha çok tercih edilme sebebi oluyor. İç Mimar Rıza Semih Güven; “Projenin büyüklüğü ve satışta olan konutların sayısal çokluğu sebebiyle özellikle hafta sonları ciddi müşteri akını olur. İşin başlangıcında bunları hesaba katarak, satışı yapacak görevli sayısının maksimumda tutmak ana hedeftir. Örnek dairelerin herkesin kolayca ulaşabilmesi için tercihen satış ofislerinin içinde veya yakınında olmasında fayda vardır” diyor.

Müşteriye Özel Odalar

Müşterinin kendini güvende hissedeceği ortamda olumlu sonuçların alınacağını aktaran RSG İç Mimarlık Yönetici Ortağı İç Mimar Rıza Semih Güven, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Projedeki satış fiyatları yükseldikçe, alıcıya sunacağınız zenginlik ve konfor hissinin üst düzeyde olması gerekir. Müşteri kendisini rahat ve özel hissederse, projeye bakışı da olumlu olacaktır. Bazı proje sahipleri, satış ofislerinde sıcak satışı severler. Bu sebeple, satış elemanları için ayrılan alanların, herkese açık ve konuşmaların çevredekiler tarafından duyulabileceği yerler yaratılmalıdır. Bazı müşteriler ise gizliliği tercih eder. Bu durumda ise ilgili ofis alanlarında, çevredeki ses ve konuşmalardan etkilenmeyen, aynı zamanda görsel teması da kesen özel odalar tasarlanır.”

Dikkat Çekici Cephe Tasarımları

Tasarımlarda iç ve dış yapının uyumu ön planda tutularak, görenlerin dikkatini çekecek renkler, ilgi çekici desenler ve minimalist yapılı formalar tercih edilmeli” diyen İç Mimar Rıza Semih Güven “Satış ofislerinin cephe tasarımlarının, genellikle çok çarpıcı olması talep edilir. Amacı, yoldan geçenler dahil olmak üzere herkesin dikkatini çekebilmesi, firmanın farklı tasarım gücünü ortaya koyması ve son olarak da çevredeki diğer yapılardan ayrıştırarak bir farkındalık yaratmasıdır. Mimari ve iç mimarinin uyumlu olmasına özen gösterilmelidir. Projenin ana konseptini yansıtması da hayati önem arz eder. Klasik hatlarla kurgulanmış bir projede, modern bir satış ofisi beklentileri karşılamaz. Örneğin proje, deniz kenarında yer alıyorsa; doğal olarak müşteriniz deniz imajının ve o güzel manzaranın satış ofisinde hâkim olmasını ister. Böyle durumlarda, cephedeki şeffaf alanlarda büyük ölçüler tercih edilir. Denizin maviliğini içinize kadar hissettirecek renk kombinasyonları ve dalgaların yumuşak hareketlerini anımsatan kavisli formlar devreye girer” şeklinde sözlerini tamamlıyor.

Rıza Semih Güven
Rıza Semih Güven

Rıza Semih Güven hakkında daha fazla bilgi için: www.semihguven.com , https://www.facebook.com/rsgicmimarlik , https://www.instagram.com/Rsgicmimarlik/ , https://tr.pinterest.com/rsgicmimarlik/