(Sinpaş Holding) en yeni projeleriyle CITYSCAPE TURKEY 2016’da

Gayrimenkul sektörünün en büyük küresel organizasyonlarından Cityscape, ilk kez İstanbul’da gerçekleşti. Özellikle son 10 yılda büyük bir çıkış yakalayan Türk gayrimenkul sektörünü küresel yatırımcılarla buluşturan bu önemli etkinlikle birlikte dünya gayrimenkul sektörünün kalbi İstanbul’da atıyor. 42 yılı aşkın süredir imza attığı yenilikçi projelerle Türk gayrimenkul sektörüne öncülük eden Sinpaş Holding de bu önemli organizasyonda yerini aldı.

Sinpaş Holding, özellikle Ortadoğu ve Körfez bölgelerindeki gayrimenkul yatırımcılarının katıldığı fuara Sinpaş Palas, Queen Central Park, Altınoran, Marina Ankara, Aquacity Denizli ve Bursa Modern projeleriyle katıldı. Sinpaş, İstanbul, Ankara, Denizli ve Bursa’da imza attığı projeleriyle yabancı yatırımcılardan büyük ilgi gördü. 42 yılı aşkın süredir imza attığı yenilikçi projeleriyle Türkiye gayrimenkul sektörünün Superbrands’i seçilen Sinpaş, uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance araştırmasında Türkiye’nin en değerli markaları arasında gösteriliyor.

Mahmut Sefa Çelik: “Körfez’den gelen ilgiyi artırmak hepimizin görevi”

Yabancı yatırımların, gayrimenkul sektörü ve Türk ekonomisine önemli katkısının olduğunun altını çizen Sinpaş Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Sefa Çelik, “Cityscape’in bu yıl ilk kez Türkiye’de yapılmasından son derece memnunuz. Çeşitli ülkelerden çok sayıda gayrimenkul yatırımcısı İstanbul’a geldi ve ülkemizdeki en prestijli ve popüler projeleri görme şansına sahip oldu. Fuarda bütün projelerimizi aynı anda yatırımcılara sunma şansımız oldu. Fuarın İstanbul’da yapılmasının bir başka avantajı ise kurumsal yatırımcıların yanı sıra bireysel yatırımcıların da katılması idi” dedi.

Körfezden Türkiye’ye gelen gayrimenkul yatırım miktarının son 6 yılda 18 milyar doları geçtiğini ve son dönemde özellikle Körfez’den gelen ilgiyi artırmak için herkese görev düştüğünü vurgulayan Çelik, “Sadece İstanbul merkezli projeler değil, Bursa’da geliştirdiğimiz projemiz de yabancılardan büyük ilgi görüyor. Körfez ülkeleri, Bursa’nın hem tarihi gücünden, hem de İstanbul’a yakınlığından etkileniyorlar” diye konuştu.

Mahmut Sefa Çelik
Mahmut Sefa Çelik

Seba Gacemer: “Türkiye, Körfez yatırımcıları için cezbedici bir lokasyon olmaya devam ediyor ”

Türkiye’nin hemen hemen bütün parametrelere göre Körfez yatırımcıları için gayrimenkul yatırımları açısından ideal koşullar sunmaya devam ettiğini belirten Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer, “Türkiye, Körfez ülkelerinin yanı başında, bütün yerli ve yabancı vatandaşların kültürel zorlanmalarla karşılaşmadan keyifle yaşayabilecekleri büyük bir ülke olarak konumlanıyor. Körfez bölgesinin yatırımcıları özellikle İstanbul’u çok yakından takip ediyor. Çünkü onlar için İstanbul dünyaya açılan pencere… Mütekabiliyet yasası ile İstanbul’da konut sahibi olma şansını elde ettiler. İstanbul’da Cityscape Fuarı’na ev sahipliği yapmamız çeşitli ülkelerden çok sayıda gayrimenkul yatırımcısı, İstanbul’a gelerek ülkemizdeki en prestijli projeleri görme şansına sahip oldu. Cityscape’in bu sene Türkiye’de yapılması bizim için büyük bir fırsat, son derece memnunuz” dedi.

Dünya’nın en büyük 18. Ekonomisi olan Türkiye’de yılda 1 milyondan fazla konut satışı gerçekleştiğini söyleyen Gacemer, ‘’Genç nüfus potansiyeli ile sektör önümüzdeki 20 yılda 6,5 milyondan fazla konut üretimi yapacak. Türkiye’nin en önemli finans şehri İstanbul, PWC-ULI 2016 raporuna göre Avrupa şehirleri arasında en çok yatırım yapılması tavsiye edilen bölgelerin başında geliyor. Coğrafi konumuyla da büyük avantaj sağlayan İstanbul’dan dünyanın 400 ayrı noktasına direkt uçuş imkânı bulunuyor. Bütün bu etkenler İstanbul’u, Avrupa’nın en önemli yatırım bölgelerinden biri haline getiriyor. Bununla birlikte İstanbul’un ardından Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Denizli, Adana ve Antep gibi büyük şehirler de yatırımcılar açısından önemli avantajlar sunuyor ” diye konuştu.

Seba Gacemer
Seba Gacemer

Sinpaş GYO’dan Türkiye’nin ilk ‘HIGHLIFE’ temalı projesi: Queen Central Park

Sinpaş’ın imzasını taşıyacak bir simge olarak nitelendirilen Queen Central Park, şehir hayatına bakış açısını kökten değiştirecek bir rezidans projesi. Queen Central Park, şehrin nabzını tutan kültür ve sanat merkezlerine, köklü ve saygın eğitim kurumlarına, Türkiye’nin en gelişmiş donanımına sahip sağlık kuruluşlarına, ticaret ve alışveriş merkezlerine, Avrupa’nın en büyük kongre oteli Hilton’a ve şehrin yaşam kalitesini arttıran Bomonti’ye yürüme mesafesinde bulunuyor. Kendine ait 10 bin metrekarelik “Şehir Parkı” ile şehrin tam kalbinde yeşillikler içerisinde güvenle yaşanabilecek benzersiz bir yaşam alanı sunan Queen Central Park Bomonti, taçlı mimarisi, tamamı geniş balkonlu konutları, 48. katındaki panoramik İstanbul manzaralı özel tasarım lounge alanı ve “HIGHLIFE” temalı evleri sayesinde avantajlı yatırım fırsatı da sağlayacak.

Sinpaş Yapı’dan “şehirli” yepyeni bir proje: Sinpaş Palas

Sinpaş Yapı’nın 2016’daki satışa sunduğu ilk projesi Sinpaş Palas, İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nin yanı başında yükseliyor. Kendine özgü stili ve doğal mimarisiyle dikkat çeken konsept proje, merkezi konumu ve sunacağı ayrıcalıklarla İstanbul’u yepyeni bir şehir yaşamıyla tanıştıracak.

Anadolu yakasında Ataşehir ve Ümraniye’nin kesiştiği noktada yükselen İstanbul Finans Merkezi, İstanbul’u dünyada ilk 25 küresel finans merkezi arasına sokacak.

İstanbul Finans Merkezi’nin yanı başında yatırım değeri her geçen gün yükselen Çakmak Mahallesi’nde yer alan Sinpaş Palas “şehirli” konseptinde tasarladığı yaşam alanlarıyla iş dünyasının profesyonelleri ve şehir hayatından keyif alanların tercihi olacak.

Türkiye’nin temalı en büyük konut projesi: Altınoran

Sinpaş Yapı’nın geliştirdiği Ankara Oran’da yükselen Türkiye gayrimenkul sektörünün temalı en büyük yaşam projesi Altınoran, zengin sosyal donatıları ile dikkat çekiyor. Proje içinde yılın 365 günü kayak yapılabilen ilk ve tek şehir içi kayak merkezi Snowland, gökyüzünde yürüyormuş hissini yaşatan Skywalk, heyecanlı, sağlıklı ve adrenalin dolu aktiviteler yapmaya imkân veren ExtremeLand gibi benzersiz spor olanakları sunuluyor. Altınoran’ın merkezinden yer alan Altın Kuleler ise Ankara’yı ilk kez home Office konseptiyle tanıştırıyor.

İstanbul’a 50 dakika mesafede yemyeşil bir yaşam Bursa Modern’de

Türkiye’de yaşam kalitesinde birinci seçilmiş ve dünyada gelişen şehirlerarasında 4. sırada kabul edilen Bursa’da hayata geçirilen Bursa Modern, çok yakında hayata geçecek Körfez Köprüsü sayesinde İstanbul’a 50 dakikalık mesafesiyle, dikkat çekiyor.

“Avrupa`nın En Çok Tavsiye Edilen Konut Projesi” ödülüne sahip Bursa Modern projesi, sosyal tesisleri, havuzları, yürüme ve bisiklet parkurları ve spor için ayrılmış diğer alanları ile ailelere nefes alan bir dünya sunuyor. Bursa Modern’de 26 bin metrekarelik gölet ve kenarında yalılar, köşkler, göl ve doğa manzaralı kuleler ve rezidanslar uyum içerisinde yer alıyor.1455272013_Sinpa___GYO_QueenCentralPark_Bomonti

Cityscape Turkey 2016

24-26 Mart 2016 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde 3 bin 500 metrekare kapalı alanda düzenlenen CITYSCAPE TURKEY, ulusal ve uluslararası arenada gayrimenkul geliştirme sektörüne yön veren firmaları ve yatırımcıları bir araya getirdi. Dünyanın en kapsamlı, en geniş çaplı gayrimenkul yatırım fuarlarından biri olan Cityscape, daha önce Dubai, Abu Dabi, Kuveyt, Katar, Mısır, Cidde ve Güney Kore’de düzenlenmişti.