Mermer Ocaklarında Trendleri (Ascendum) Belirliyor!

Mermer sektörünün devlerini buluşturacak olan MARBLE 2016 Fuarı’na katılacak olan ASCENDUM Makina, zengin ürün yelpazesini sektör paydaşları ve ziyaretçileriyle buluşturuyor. Volvo L350F’nin yüksek güvenlik ve üstün performansıyla fuarın en dikkat çekecek ürünü olacağını söyleyen ASCENDUM Makina Satış Ve Pazarlama Direktörü Tolga Polat, ASCENDUM olarak mermer sektörüne verdikleri önemi ve fuara hazırlık süreçlerini anlatıyor.

ASCENDUM Makina, dünyanın en büyük mermer fuarları arasında ön sıralarda yer alan 22. Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı’nda (MARBLE 2016) iş ortakları, müşterileri ve ziyaretçileriyle bir araya gelecek. Bu yıl da dünya çapından mermer sektörünün liderlerini bir araya getirecek olan MARBLE 2016 Fuarı, Türkiye’nin en nitelikli fuar merkezi olarak gösterilen fuarizmir’de 23-26 Mart tarihleri arasında düzenlenecek. Her yıl mermer sektörünün devlerini buluşturarak sektör için ideal bir ortam yaratan fuarda, bu yıl tüm ziyaretçiler ve katılımcılar tarafından ASCENDUM Makina ve sergileyeceği ürünler konuşulacak.

L350F’da yüksek güvenlik ve üstün performans bir arada

MARBLE 2016 Fuarı’nda ASCENDUM Makina olarak ziyaretçileriyle buluşturacakları ürünlerden bahseden ASCENDUM Makina Satış Ve Pazarlama Direktörü Tolga Polat, bu ürünlerden birinin yüksek güvenlik ve üstün performansıyla öne çıkan Volvo L350F lastikli yükleyici olacağını söylüyor. Mermer sektöründeki büyük tonajlı makinalara geçme trendine paralel olarak L350F’yi sergilemeye karar verdiklerini söyleyen Polat, “Türkiye’de mermer sektörüne bu segmentte ve bu tonajda bir makinayı ilk defa Volvo getirdi. Ardından da bir trend haline geldi” diyor ve bu durumun pazarın dinamiklerinin değişeceğinin de bir işareti olduğunu söylüyor.

Mermer ocaklarında en büyük kalemlerden bir tanesinin yakıt olduğunu belirten Polat, L350F’nin bu anlamda çok avantajlı olduğunu belirtiyor: “Volvo, yakıt tasarrufu konusunda kendini kanıtlamış bir marka. L350F de büyük bir makina olmasına rağmen çok güçlü çalışıyor ve verimli ocaklarda ton başına düşen maliyet bakımından çok daha avantajlı.” Polat, L350F’nin hem teknolojisi, hem üretim verimliliği hem de yakıt sarfiyatı bakımından müşterilerin memnuniyetini kazandığını vurguluyor.

ASCENDUM’un liderliğinin sırrı sektörle bağında saklı

Mermer sektörünün ASCENDUM Makina için çok önemli olduğunu ve sektörle olan ilişkisinin uzun yıllara dayandığını vurgulayan Polat, müşterileriyle aralarında müşteri-satıcı ilişkisinden çok, partner ilişkisi olduğunun altını çiziyor. “Türkiye’de Volvo’nun yükleyicilerdeki üstünlüğü, mermer sektörü sayesinde bilinir hale geldi” diyen Polat, uzun yıllardır süren bu liderlik sayesinde mermer ocaklarında hangi makinalara ihtiyaç duyulacağı konusunda müşterilerini bilgilendirebildiklerini söylüyor: “ASCENDUM satış ekipleri artık yalnızca makinalar konusunda bilgi sahibi değil. Hangi taşın ne kadar değerli olduğunu da, mermerde trendlerin neler olduğunu da çok iyi biliyorlar. Hal böyle olunca müşterilerimize hangi alanda, hangi makinaları kullanabilecekleri konusunda danışmanlık yapabiliyoruz.”

Mermerin geleceği MARBLE 2016’daki ASCENDUM standında

Mermer sektöründe kullanılan iş makinalarına yön veren ve müşterilerine danışmanlık da yapabilen ASCENDUM Makina, uzun yıllara dayanan tecrübesi ve uzmanlığıyla yarattığı imajı bu yıl MARBLE 2016 Fuarı’nda da kanıtlayacak. Sektörün dominant firması olduklarını vurgulayan Polat, “MARBLE 2016’da bulunma amacımız; müşterilerimize, onların yanlarında olduğumuzu hissettirmek. Ve 2016 yılının mermer sektörü açısından nasıl geçeceğini anlayıp, 2017 yılına dair öngörülerde bulunmak” diyor.

ASCENDUM satış ekibi, sadece şantiyelerde değil, müşterilerinin ihtiyaç duydukları her noktada yanlarında olmaya devam ediyor. MARBLE 2016 Fuarı’nda da iş ortaklarının yanlarında yer alacak olan ASCENDUM Makina, tüm ziyaretçileri zengin ürün yelpazesini sergileyeceği ASCENDUM standına bekliyor.

Tolga Polat
Tolga Polat

 

ASCENDUM Makina Hakkında:

Ascendum Makina; altyapı projelerinde, yol yapımı projelerinde, inşaat ve madencilik sektöründe kullanılan Volvo İş Makinaları, Sandvik Mobil Kırma ve Eleme Üniteleri’nin, Chicago Pneumatic Kırıcı, Kompresör ve El Aletleri’nin Türkiye distribütörü olarak hizmet vermektedir. Yüksek kalite standartlarına sahip Volvo, Sandvik ve Chicago Pneumatic satış ve satış sonrası hizmetleri Ascendum Makina tarafından tüm Türkiye geneline yayılmış olan geniş hizmet ağı aracılığı ile özenle sağlanmaktadır.

Volvo İş Makinaları Hakkında:

Kaliteli, güvenli ve doğaya saygılı araçları, dünya çapında bir servis ağı desteği ile sunan Volvo İş Makinaları’nın ürün gamında lastik tekerlekli yükleyici, ekskavatör, belden kırma kırma kaya kamyonu, motor greyder, asfalt serici, silindir, kazıcı-yükleyiciler ve kompakt makinalar olmak üzere yaklaşık 150 araç seçeneği bulunuyor. Her ülkeden müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap verebilmek amacıyla finansman, ikinci el ve kiralama hizmetleri de sunan Volvo, iş makinalarında dünya çapında ünlü dizel motor teknolojisini kullanıyor.