Boya Sektörünün Öncü Markası PAINTİSTANBUL & TURKCOAT Fuarı’nda

Avrupa’nın en büyük 5’inci boya üreticisi konumundaki Türkiye, bu konumunu daha da ileriye taşımak ve ilk üçe adını yazdırmak için hız kesmiyor. Bu yıl, “Birlikten Doğan Güç” sloganıyla yola çıkan ve boya sektörünün en büyük buluşması niteliğine kavuşan Paintistanbul&Turkcoat 2016 Fuarı, dünyanın dört bir yanından ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor. Son yıllarda yakaladığı başarılı büyüme grafiğini 2016 yılında da sürdüren boya sektörünün öncü markası DYO, 24-26 Mart tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek Paintistanbul&Turkcoat 2016 Fuarı’na katılıyor.

Boya Sanayicileri Derneği (BOSAD) ve Artkim Fuarcılık işbirliği ile hayata geçirilen Paintistanbul&Turkcoat 2016 Fuarı, boya sektöründeki en son yeniliklerin sergilendiği bir etkinlik olarak da önem taşıyor. BOSAD’ın kurucu üyeleri arasında yer alan DYO, geçmiş yıllarda olduğu gibi dekoratif boyalar, sanayi boyaları, polyester, toz boya, mobilya, oto tamir, deniz boyaları ve Klimatherm markası altında sunulan ısı yalıtımı çözümleri ile fuardaki yerini alacak.

Boya sektöründe en geniş ürün yelpazesine sahip şirket olan DYO; Türkiye, Rusya ve Mısır’da bulunan beş fabrikasıyla yıllık 160 bin tonu aşan üretim gerçekleştiriyor. Sanayi boyalarında yaptığı yatırımlar ile toz boya ve bobin boyaları üretiminde de iddialı olan şirket Paintistanbul&Turkcoat 2016’da ürün gamındaki yenilikleri ziyaretçileriyle buluşturacak. İç ve dış cephe boya ve kaplamaları, ısı yalıtım pazarında büyüyen Klimatherm, Dewilux markalı mobilya boyaları, oto tamir ve deniz boyaları DYO standında sergilenecek diğer ürünler arasında yer alacak.

DYO, yenilikçi teknolojilere sahip ürünlerini Paintistanbul & Turkcoat 2016 Fuarı’ndaki Hall 9 / D 203 no’lu standında sergiliyor olacak.