(Schréder)LIGHT+BUILDING 2016” Fuarında

Aydınlatmanın ötesinde çözüm ortağı olan Schréder, aydınlatma sektörünün en büyük ticaret fuarı “Light+Building 2016” fuarında yerini aldı. Dış aydınlatma devi Schréder, 13- 18 Mart 2016 tarihlerinde Almanya’nın Frankfurt kentinde düzenlenen fuarda en yeni ürünlerini müşterilerinin beğenisine sunuyor.

Schréder, aydınlatmanın geleneksel kapsamının ötesine geçerek müşterilerine, güvenlik, rahatlık ve sürdürülebilir yaşam alanları sağlamada yardımcı olacak en yeni teknoloji çözümlerini fuarda sergiliyor.

Standı ziyaret edenler kendilerini dijital çağa giriş yapmış bir şehir merkezi meydanı, fabrika veya spor alanı gibi bir çevrede hissediyorlar. Önerilen akıllı çözümlerin, bir aydınlatma çözümünün çok ötesinde olduğunu ve sayısız teknolojiyi barındıran bir platformu sunduğunu keşfediyorlar.

Dünyanın en köklü dış aydınlatma şirketi Schréder’in ışığı kontrol etmenin ötesinde bağlantı olanakları öneren çözümleri, işletme konusunda güçlü faydalar sunarken, kamu ve özel yönetimli alanların tasarımcıları ve yöneticilerine çekici deneyimler yaratma konusunda yardımcı oluyor.

“Aydınlatmanın Ötesindeki Çözüm Ortağınız”

Sloganlarının “Aydınlatmanın Ötesindeki Çözüm Ortağınız” müşterileri için ellerinden gelenin fazlasını yapma anlamına geldiğini ifade eden Schréder Grubu İcra Kurulu Başkanı Didier Wellens, “Tüm şirketimizin, aydınlatma çözümünden daha fazlasını sağlama, müşterilerin taleplerine çözüm üretme ve onların hayalleri, vizyonları ve hedeflerine ulaşmaları için yardım etme konusundaki gerçek taahhüdünü yansıtıyor. Çözümlerimiz sadece teknoloji açısından ileri oldukları için değil, aynı zamanda müşterilerimizin hedeflerine göre tasarlandıkları için akıllılar. Çünkü biz müşterilerimizin ihtiyaçlarını anlamaya kendimizi adadık. Yüz yılı aşkın bir süredir karşılıklı fayda oluşturacak ortaklıklar yaratma konusundaki gayretlerimiz, asıl değerlerimizin merkezinde yer alıyor” diye konuştu.

İlk defa Schréder tarafından piyasaya sürülen Shuffle modüler aydınlatma tabanlı akıllı aydınlatma direğinin bu taahhüdü gösterdiğini söyleyen Didier, “Sistem; kumanda sistemleri, hoparlörler, güvenlik kameraları, hotspot’lar, elektrikli araç şarj birimleri, sinyalleşme sistemleri ve birçok başka özellik ile entegre oluyor. Şehir ve özel yönetimli site sorumluları, çevrelerinin belli ihtiyaçlarına uygun her kolon için en fazla 5 modül entegre ederek, hem kendileri hem de vatandaşları için çok daha iyi hizmet ve altyapı sunabiliyor” dedi.

Didier Wellens
Didier Wellens

Yeni Owlet loT ile akıllı enerji altyapılarını verimli bir şekilde yönetin

En gelişmiş uzaktan yönetim sistemini sağlayan yeni Owlet loT platformu, kullanım kolaylığı sağlarken kentlerin de kolayca IoT( ınternet of things ) çağına girişine olanak sunuyor. Owlet IoT her tür sensörden (hava, trafik, hava kalitesi) aldığı bilgiyi topluyor ve iletiyor, bu şekilde dış aydınlatma tesisatının genel performansını en üst seviyeye çıkartırken akıllı bir çevrenin merkezi öğesi haline geliyor. Sezgisel bir arayüze sahip gösterge paneli üzerinden yöneticiler, kendi akıllı enerji altyapılarını verimli bir şekilde yönetebiliyor.

Schréder’in (Light+Building) Uluslararası Aydınlatma ve Yapı Teknolojileri fuarındaki standında öne çıkan diğer ürünler arasında tünel ve sanayi ortamları için geliştirilmiş, akıllı kumanda sistemleri ile donatılmış, çeşitli performans kapasiteli armatürler yer alıyor. Bunlar güvenlik ve rahatlık sunuyor, enerji tüketimini azaltıyor, aydınlatma sisteminin kullanım ömrünü uzatıyor ve ağın verimli şekilde yönetilmesine olanak sağlıyor.

Schréder’in, müşterilerine dijital çağı kucaklamak ve bağlantılı bir dünyanın tüm avantajlarından faydalanmak üzere sunduğu bu teknolojik inovasyonlardan biri de yeni nesil led projektörleri , Omnıflood. Schréder; oyuncular ve sporseverler için birinci sınıf bir deneyim sunan, düşük işletme maliyetli, akıllı spor etkinlik alanları oluşturmak üzere bu yeni projektörünü piyasaya sunuyor.


 

Schréder hakkında

Dünya çapında 48 şirketi ile Schréder, Aydınlatmanın Ötesindeki Çözüm Ortağınız. Kullanıcıların deneyimleyeceği ve yöneticilerin işletme alanındaki faydalarını artırabileceği kamusal ve özel alanları güvenli, rahat, sürdürülebilir ve akıllı ortamlara dönüştürmek için akıllı çözümler tasarlıyor ve geliştiriyor. Schréder aydınlatma, kumanda sistemleri, finansman ve çok daha akıllı özellikler (CCTV, WLAN, EV şarj sistemleri…,) dahil, tasarımdan satış sonrası desteğe kadar tek çözüm ortaklığı sunuyor.

Daha fazla bilgi için: www.schreder.com1458116553_schreder_logo

Schréder’in Türkiye’deki Çalışmaları

Türkiye’de, aydınlatma tasarımı ve çözümleri alanında adını gerçekleştirdiği Karadeniz Sahilyolu Tünelleri, Arkun Tüneli, Boğaziçi Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü otoyol aydınlatma çalışmaları ve muhtelif otoyolların aydınlatma tasarımı ve uygulamaları ve İstanbul İstinye Park Alışveriş Merkezi’nin tüm dış aydınlatması, Samsun Sheraton dış cephe aydınlatması, Karaköy Balıklıhan cephe aydınlatması, Adana Pozantı otoyolu aydınlatması projeleriyle duyuran Schréder, Belçika’da kurulduğu 1906 tarihinden itibaren dünyanın dört bir tarafında proje ve uygulama anlamında gerçekleştirdiği aydınlatma çözümleri ile tanınıyor. Güvenli, sürdürülebilir ve yönetilebilir aydınlatma tasarımı ve mühendisliği anlayışını tüm çalışmalarında temel dayanak noktası olarak belirleyen Schréder, dünyada yüzlerce kentin, otoyolun ve tünelin aydınlatmasını gerçekleştiren marka olarak biliniyor.