(Akçansa)TOÇEV işbirliği “BENİM MAHALLEM” 10 bin kişiye eğitim verecek

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa’nın TOÇEV işbirliği ile hayata geçirdiği Benim Mahallem Projesi yoğun ilgi görüyor. Benim Mahallem Projesine özel olarak tasarlanan mobil eğitim merkezinde öğrenci ve ebeveynlere verilen eğitimler 2 ay gibi kısa bir sürede 2 bin kişiye ulaştı.

Akçansa Genel Müdürü Umut Zenar: “Benim Mahallem Projesi, Akçansa’nın toplum mutluluğunu, huzurunu ön plana koyduğu sosyal sorumluluk anlayışının önemli bir örneğidir. Mutlu çocuklar yetiştiren ailelerin oluşturduğu bir toplum için elimizden geldiğince çalışıyoruz. Projemizi geliştirerek İstanbul dışındaki diğer illerde de devam ettirmek amacı ve arzusu içerisindeyiz.“

‘Benim Mahallem’ adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında 2016 yılının ilk yarısında İstanbul Büyükçekmece İlçesinde 68 okulda 6-12 yaş grubu çocuklara ve ebeveynlere farklı konularda eğitimler verilmeye başlandı.1457610655_AKC_BenimMahallem_3

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa’nın, daha yaşanabilir dünya hedefiyle toplum mutluluğunu ön plana koyduğu ‘Benim Mahallem’ projesi yoğun ilgiyle sürüyor. Proje kapsamında 2016 eğitim yılı sonuna kadar 10 bine yakın kişiye ulaşılması hedefleniyor.

‘Benim Mahallem’ Projesi ile anne-babalar ile çocukların gelişimine katkıda bulunmak, uzman kadro ile ebeveyn becerileri ve öğrencilerin karşılaştıkları sorunlara çözümler üretmek, sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak amaçlanıyor.

Benim Mahallem Projesi’nde çocuklar ve ebeveynler için özel eğitim programları oluşturuldu. TOÇEV’in uzman eğitimcileri tarafından hazırlanan 6-12 yaş grubu ve ebeveyn eğitimlerini kapsayan eğitim programlarıyla; anne ve babalar, çocuk yetiştirmeyle ilgili detayları, ergenlik çağındaki çocuklar ise ayrı gruplarda alacakları eğitimlerle sosyal hayatlarında çevreleriyle nasıl daha iyi iletişim kuracaklarını öğreniyor. Projeye özel olarak tasarlanan mobil eğitim merkezi, yılsonuna kadar ilçedeki 68 okulu tek tek dolaşacak.1457610685_AKC_BenimMahallem_2

Akçansa Genel Müdürü Umut Zenar: “Yarınlara Sağlam Temeller Atmayı Hedefliyoruz”

Benim Mahallem projesinin gördüğü büyük ilgiden mutluluk duyduklarını belirten Akçansa Genel Müdürü Umut Zenar, “Benim Mahallem Projesi, Akçansa’nın toplum mutluluğunu ön plana koyduğu sosyal sorumluluk anlayışının önemli bir örneği. Bu projeyle yeni neslin ve onları yetiştiren ebeveynlerin birbirleriyle daha iyi ve sağlıklı iletişim kurmasını sağlamayı ve yarınlara sağlam temeller atmayı hedefliyoruz. Halkımız, projemize büyük ilgi gösterdi. Yeni bilgiler ve belki de yeni bir bakış açısı edindi. Projemizi geliştirerek İstanbul dışındaki diğer illerde de devam ettirmek amacı ve arzusu içindeyiz” şeklinde konuştu.

Umut Zenar
Umut Zenar

 

Akçansa Hakkında

Temelleri 1967 ve 1974 yıllarında Akçimento ve Çanakkale Çimento ile atılan ve 1996 yılında bu iki şirketin birleşmesi sonucunda Türkiye’nin en büyük çimento üreticisi konumuna gelen Akçansa, bir Sabancı Holding ve HeidelbergCement ortak kuruluşudur.

Çimento ve hazır beton üretiminde Marmara, Ege ve Karadeniz bölgelerinde faaliyet gösteren Akçansa, iştiraki olan Betonsa şirketi ile 1998 yılında birleşmesi sonucunda, Marmara ve Ege bölgelerine yayılmış 40’a yakın hazır beton tesisinde “Betonsa”markasıyla hizmet vermektedir. Diğer bir iştiraki olan Agregasa Agrega San.veTic.A.Ş. ile 2002 yılında birleşmiş ve agrega üretim faaliyetini “Agregasa” markası altında sürdürmektedir.

Akçansa; hem yurt içindeki müşterilerin hem de yurtdışındaki müşterilerin taleplerini karşılamak ve farklılıkların zor algılandığı bu sektörde fiyat unsurunun da ötesinde rekabet edebilmek amacıyla “üretim ve hizmette en kaliteli” olmayı hedeflemiştir.

Akçansa’nın vizyonu, tüm paydaşları tarafından güvenilen ve en çok tercih edilen iş modeline sahip şirket olarak, yapı malzemeleri sektöründe tüm sınırların ötesinde sürdürülebilir büyümektir.

Akçansa’nın misyonu, toplumsal, çevresel, yasal ve etik değerlere bağlı kültürü ile tüm sosyal paydaşları için değer yaratarak, toplumun yaşam kalitesini yükselten lider yapı malzemeleri şirketi olmaktır.

TOÇEV (Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı) hakkında

TOÇEV, Türkiye’nin çeşitli illerinde maddi yetersizlik nedeniyle okuyamayan çocuklara bütün eğitim hayatları boyunca maddi-manevi destek vermekte ve çocukların temel ihtiyaçlarını karşılamaktadır. 1994 yılında kurulan TOÇEV, Türkiye genelinde 15 ulusal proje yürütmektedir. Yaşasın Okulumuz, Bir Şey Değişir Her Şey Değişir, Günebakan, İlk Yardıma İlk Adım, Parlak Gülüşler Parlak Gelecekler, Evimdeyim, Yarının İzleri, Paylaşmayı Seven Parmak Kaldırsın, İyi Beslenmek İyi Gelecek, Temiziz, Kütüphaneler, Enerjimiz Çocuklar İçin, Benergenim, YBO, Özgürlüğüm, Kahvaltılı Sabahlar Sağlıklı Yarınlar, Benim mahallem TOÇEV’in yürüttüğü projelerdir.

TOÇEV faaliyetleri ve projeleriyle beş milyon çocuğa dokunmuştur.