(Kastamonu Entegre) trendleri yerinde takip ediyor…

Ahşap levha sektöründe Türkiye’nin küresel oyuncusu Kastamonu Entegre, Meksika ve İspanya’da katıldığı fuarlarda ilgi odağı oldu. 20-23 Ocak tarihlerinde Meksika’da 22. kez düzenlenen Magna ExpoMueblera’da (Mobilya, Ağaç Mamulleri Ve Orman Sanayi Makineleri, Ağaç İşlemeler Ve Malzemeleri Fuarı) Türkiye’yi temsil eden Kastamonu Entegre, 2-5 Şubat tarihleri arasında da Valencia’da FIMMA Maderalia’na (Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri Fuarı) katıldı.

Avrupa’nın en büyük MDF, Yongalevha ve OSB üreticilerinden Kastamonu Entegre dünya genelinde yüzbinlerce kişinin ziyaret ettiği ve ağaç bazlı panel endüstrisi sektöründe büyük ilgi gören iki fuarda Evoloss, Glossmax, Acrylic Panel, Floorpan Classic, Floorpan Register, Floorpan Natural, Doorlam, Dorpan, Neotop gibi farklı ürünlerini sergiledi.

Mobilya ve dekorasyon alanındaki gelişmeleri yakından izlemek ve bu alandaki yeni trendleri takip ederek müşteri taleplerine yön vermek istediklerini belirten Marka ve Kurumsal İletişim Müdürü Naci Güngör, “Ağaç bazlı panel endüstrisi dünya genelinde tasarım ve teknoloji alanında sürekli gelişmelerin yaşandığı dinamik bir sektör. Bu alandaki tüm değişimleri yakından izlemek üzere uluslararası fuarları yakından izliyoruz” dedi.

Naci Güngör
Naci Güngör

 

Kastamonu Entegre Hakkında

1937 yılında temelleri atılan Hayat Holding çatısı altında 1969 yılında kurulan Kastamonu Entegre, ilk tesisi olan Yonga Levha Fabrikası ile 1971 yılında Kastamonu’da üretime başladı. 2014 yılı itibariyle yıllık 2 milyon m³ MDF, 2.55 milyon m³ yonga levha, 60 milyon m² laminat parke, 19.5 milyon adet kapı paneli ile toplamda 4.55 milyon m³ ahşap levha üretim kapasitesine sahiptir. 2015 yılında 440 milyon doları yurtdışı faaliyetlerinden kaynaklı olmak üzere 1.2 milyar dolar konsolide ciro gerçekleştiren Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi, Türkiye’de sektör liderliğinin yanı sıra Avrupa’da 4’üncü sırada, dünyada ise 7’inci sırada yer almaktadır. Kastamonu Entegre’nin yurt içinde Gebze, Kastamonu, Balıkesir, Samsun, Tarsus ve Adana’da, yurt dışında ise; Romanya, Bulgaristan, Rusya ve Bosna Hersek’te olmak üzere toplam 10 farklı lokasyonda 13 ayrı üretim tesisi bulunmaktadır. Toplam 77 ülkeye ihracat gerçekleştiren Kastamonu Entegre, 5 bin 400 kişiye istihdam sağlamaktadır. Kastamonu Entegre, ISO 9001 Kalite, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 50001 Enerji Yönetimi, FSC (Sürdürülebilir Orman Yönetimi) kalite sistemleri ile Medepan markalı MDF ürünleri için TSE E0 Belgesi ve dünyanın önemli sertifikalandırma kuruluşlarından WKI tarafından verilen CARB Phase2 (California Air Resources Board) ile TURQUALITY® Belgesi’ne sahiptir. Kastamonu Entegre, TSE ve Avrupa Normları’na (EN) uygun üretim yapmaktadır. Daha fazla bilgi için: www.keas.com.tr