A TASARIM MİMARLIK tarafından tasarlanan (Primemall SivasPark)’a Sign of the City Awards 2015 Ödülü

Yatırımı, Prime Development ve Sivas Yatırım Ortaklığı A.Ş., mimari projesi A Tasarım Mimarlık Ali Osman Öztürk tarafından gerçekleştirilen Primemall SivasPark projesi kentlerin yarıştığı Sign of the City Awards 2015 Ödüllerinde “En İyi Bölgesel Merkezli AVM” kategorisinde ödül aldı. Küresel ölçekte inşaat ve gayrimenkul sektörünü uluslararası normlara taşımak ve sektörü en iyiye teşvik etmek amacıyla Hürriyet tarafından düzenlenen, Sign of the City Awards 4 Kasım 2015 Çarşamba akşamı Hilton İstanbul Bomonti’de düzenlenen törende açıklandı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Kentsel Tasarım Araştırma ve Uygulama Merkezi Başkanı Prof. Dr. Güzin Konuk’un jüri başkanı olduğu değerlendirme jürisinde sektörün önde gelen isimleri yer aldı.

Yerel duruşu ve mimari yaklaşımı göz önüne alınarak değerlendirilen Primemall SivasPark projesinde yerli ve yabancı markaların bulunduğu mağazalar, süpermarket, sinema, restoranlar ve eğlence alanları yer almaktadır. İnşaatı 2016 yılı içinde tamamlanacak olan yapı yaklaşık olarak 80000 m2 inşaat alanına sahip.

Primemall SivasPark 2015 yılında da International Property Award “En iyi Perakende Geliştirme” kategorisinde onur ödülünü almıştı.


 

A Tasarım Mimarlık Hakkında

A Tasarım Mimarlık 1997 yılında Y. Mimar Ali Osman Öztürk tarafından Ankara’da kuruldu.  Ankara ve İstanbul’da ofisi bulunan grubun projeleri arasında Ankara Hızlı Tren Garı, Maidan, Kuzu Kumru, Park Mozaik, Mesa Koza 66, Türk Telekom Genel Müdürlüğü, Tepe Prime, Panora,  Antares, Viaport, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, Congresium, Metroport ve Armada yer almaktadır.

A Tasarım 2015 yılında Uluslararası firmalardan GMP Architekten ile Ankara Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezini, KPF ile de İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü projesini tamamladı.

Ali Osman Öztürk Hakkında

1965 yılında Ankara’da doğdu. ODTÜ Mimarlık Bölümü’nü bitirdikten sonra aynı bölümde yüksek lisansını tamamladı. 1987-1993 yılları arasında ODTÜ Mimarlık Bölümü tasarım stüdyosunda araştırma görevlisi olarak çalıştı. 1997 yılına kadar ODTÜ’de, 1998 yılında Gazi Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmalarına devam etti. TMMOB Mimarlar Odası, Türkiye Serbest Mimarlar Derneği, ODTÜ Mimarlık Fakültesi ve Arkitekt Dergisi’nde çeşitli görevlerde bulunmuştur. 1997 yılında A Tasarım Mimarlık ofisini kurdu. A Tasarım Mimarlık ile önemli projeler gerçekleştirdi.

Ali Osman Öztürk’ün proje ve yapılarının yer aldığı kitabı 2014 yılında Images Publishing Master Architect Series yayınları arasında basılmıştır.

info@atasarim.com | www.atasarim.com