(Danfoss)’un ‘Elektrikli Döşemeden Isıtma Sistemi’ ile KONFORLU ve EKONOMİK Isınma

Cut Floor

Danfoss’un ‘elektrikli döşemeden ısıtma sistemi’, döşeme altındaki şapın içerisinde bulunan ısıtma kabloları, sistemin bulunduğu mekanlardaki konfor sıcaklığını kontrol etmeyi sağlayan sensörler ve programlanabilen termostatlardan oluşuyor. Elektrikli döşemeden ısıtma sistemi; ekonomik, çevreye duyarlı, estetik ve konforlu kullanımı ile tercih ediliyor.

Elektrikli döşemeden ısıtma sistemi kullanılarak; kapalı mekanların tamamı ısıtabiliyor. Aynı zamanda konfor ısıtması olarak banyo, mutfak, koridor gibi genellikle seramik ve benzeri malzeme ile döşenmiş alanlar da ısıtılabiliyor.

Esnek ve Estetik

‘Elektrikli döşemeden ısıtma sistemi’, her türlü döşeme malzemesi altına rahatlıkla uygulanabiliyor. Esnek ve estetik bir çözüm olan uygulamada, mekanlarda sisteme ait tek ürün olarak termostat görünüyor. Böylece sistem, iç mimari tasarımı açısından farklı çözümler üretilmesine yardımcı olurken, yer işgal eden ve çoğu zaman görüntüyü bozan radyatörlere de gereksinim kalmıyor.

Sağlıklı Yaşam Alanı

Isınan havanın yukarı doğru hareket ettiği sistemde, iç mekanlarda döşemeden yukarıya doğru çok yoğun olmayan bir hava hareketi ile konforlu bir ısıtma sağlanıyor. Toz tanelerinin ortama yayılmasını önemli ölçüde azaltan yöntem, böylece astım ve alerji hastaları açısından sağlıklı bir ortam oluşturuyor.

Ekonomik ve Uzun Ömürlü

‘Elektrikli döşemeden ısıtma sistemi’nde her mekana yerleştirilen termostatlar, mekanların sıcaklıklarını ayrı ayrı kontrol ederek minimum düzeyde enerji tüketimi sağlıyor. Ayrıca döşemeden ısıtma sistem, programlanarak istenilen zamanda istenilen bölgenin ısıtma kontrolü de sağlanabiliyor. Devilink, kablosuz merkezi kontrol sistemi ile tüm evin sıcaklığını tek bir noktadan kontrol imkanı sunuyor.

Uzun Ömürlü ve Çevre Dostu

DEVI Isıtma Kabloları, 20 yıl Danfoss garantisi altında, ömrü bina ömrüne eşdeğer şekilde ısıtma sağlıyor. Sisteme dışarıdan kesme, kopartma gibi bir müdahale olmadığı sürece yıllar boyu ilk kurulduğu gibi çalışıyor.

‘Elektrikli döşemeden ısıtma sistemi’; doğaya kül, toz ve sera gazı gibi herhangi bir atık bırakmıyor. Danfoss Türkiye’nin tüm üretim tesisleri, çevresel etkiye duyarlı ve  tüm fabrikalar BVQI çevresel kalite sertifikasına sahip.

 


 

Sistem Hakkında Bilgi:

DEVI Elektrikli Döşemeden Isıtma Sistemi Uygulaması son derece basit ve hızlıdır. Zemin betonunun üzerine ısı izolasyon malzemesi döşenir. Üzerine ince bir beton veya kum serilir ve ısıtma kabloları uygulanır. Kabloların arasına zemin sensörleri yerleştirilir. Uygulanan Isıtma Kabloları ve zemin sensörleri, duvarda sıva altı/üstü yerleştirilen termostatlara bağlanır. Böylelikle sistem kurulmuş olur.
Termostatların içinde ortam sıcaklığını algılayan ortam sensörü bulunur. Bu sensörler ortam sıcaklığını sürekli olarak ölçer ve termostata bildirir. Ortam sıcaklığı, termostat üzerinde ayarlanan sıcaklık değerine ulaşınca termostat, sistemi durdurur. Zemin sensörü ise zemin sıcaklığını sürekli ölçerek termostata bilgi verir. Zemin sıcaklığı 30°C’ ye ulaştığında termostat sistemi durdurur. Böylelikle zeminde rahatsız edici ve sağlığa zararlı derecede yüksek bir sıcaklık oluşmaz.

Danfoss Hakkında:

Danfoss, yarının dünyasının daha az kaynak ile daha fazlasını yapmasına olanak sağlayan teknolojiler geliştirmektedir. Altyapı, gıda arzı, enerji verimliliği ve çevre dostu çözümlere karşı giderek artan taleplere cevap vermekteyiz. Ürün ve hizmetlerimiz soğutma, iklimlendirme, ısıtma, motor kontrolü, ve hareketli makinelerde kullanılmaktadır. Aynı zamanda yenilenebilir enerji ve buna ilave olarak şehir ve kentsel toplumlarda bölgesel ısıtma alanlarında faaliyet göstermekteyiz. 1933 yılına dayanan yenilikçi teknolojisi, 100’ün üzerinde ülkede 24.000 çalışanı ve müşterileri ile Danfoss günümüzde sektörünün önde gelen kuruluşlarından biridir. Şirket hisselerinin çoğunluğu hala kurucu ailenin elindedir.