Sleep 2015 “Wonder Tale” için başvurular uzatıldı!

Avrupa’nın önde gelen küresel otel tasarım, geliştirme ve mimarlık topluluğunun önemli bir ekinliği olan Sleep, mekân tasarım öğrencilerini ‘Wonder Tale’ temasını ifade edecek özgün konsept görselleri yaratmaya ve bu görselleri Pinterest aracılığıyla sunmaya davet ettikleri bir yarışma düzenleneceği duyurusunu yaptı. Katılımcıların tasarımları, konaklama tasarımı profesyonelleri tarafından değerlendirilecek ve kazananların görselleri 24 ve 25 Kasım’da Sleep etkinliğinde sergilenecek.

‘Wonder Tale’ tasarım öğrencilerine dünyanın dört bir köşesindeki peri masalları ve halk hikayelerinden esinlenen oteller,  misafir odaları ortaya çıkarmaları için hayal güçlerini serbest bırakarak yaratıcı ve özgün konsept görselleri yaratmaya davet ediyor. Tüm açıklamalar ve katılım detayları Sleep web sayfasından bulunabilir.

Katılımcıların bitmiş tasarımlarının linkini ‘Sleep Wonder Tale’ başlığıyla ve #WonderTale etiketiyle @sleepevent’e tweet atarak paylaşmaları ve imajların aynı zamanda 300dpi tif veya jpeg formatında, A1 (841×594) çıktıya uygun şekilde de bulunması gerekiyor.

16 Ekim 2015 Cuma günü kapanacak yarışmanın katılımcıları Sleep etkinliğinden önce aşağıdaki Sleep Set tasarım profesyonellerinin bulunduğu jüri tarafından değerlendirilecek:

Andrew Linwood, Areen Design

Anita Rosato, Anita Rosato Interior Design

Mat Dalby, THE STUDIO, Harrods

Oliver Heath, Oliver Heath Studio

Shaun Clarkson, Shaun Clarkson ID

Final listesine giren katılımcılar 25 Kasım gününde Londra’daki Business Design Centre’da gerçekleşecek Sleep 2015 etkinliğine davet edilecekler. Finalistlerhem Sleep Set tasarımcılarıyla tanışıp birebir rehberlik seansına hem de konferans ve sergilere VIP olarak katılma fırsatına kavuşacaklar.

Sleep Marka Müdürü Kali Nicholson’ın etkinlik hakkındaki yorumu “Sleep dünyanın her yerinde olağanüstü otel mekanları yaratacak yeni nesil mimarlarla karşılaşmayı ve onlara ilham kaynağı olmayı amaçlıyor. ‘Wonder Tale’ yarışması tasarımcının niyetini müşterilere ve hissedarlara anlatabilmesinde çok önemli olan konsept görseli sunmak ile ilgili bir mekan tasarım projesinin başlangıcı niteliğinde.”

Ayrıntılı bilgi için: www.thesleepevent.com