Snoozebox Uyku Etkinliği yarışmasının kazananlarını açıkladı

Londra 29 Eylül 2015

OHØYstudio Norveç’ten Eva Taucar, Klaus Madseen and Vincenzo Grosso isimli üç uluslararası mimarın bulunduğu takım seyyar otel öncüleri Snoozebox ve Sleep arasındaki benzersiz bir işbirliği ile organize edilen, yenilikçi fikirlerin sınırlarının zorlanacağından her zaman emin olunan otel tasarım etkinliği yarışmanın kazananları oldular.

Yarışma Snoozebox formatının misafirler için muhteşem yatak odaları ve yaşam alanları yaratmak nasıl kullanılabileceğine dair yenilikçi yollar bulma amacıyla ortaya çıkarıldı. Kazanan tasarım bu Ekim Londra’daki Sleep etkinliğinde inşa edilip vitrinde gösterime sunulacak. Yarışmacılar Snoozebox yarışmasının sponsorları olan Egger’ın çalışma masası, duvar ve zemin ürünleri ile ABB’nin elektrik düğmeleri, kontrolleri ve elektrik kurulum teknolojilerini kullandılar.

Snoozebox CEO’su Lorcán Ó Murchú’nun yorumu “Bütün katılımcılar etkileyiciydi ancak bir kazanın olması gerekiyordu. OHØYstudio’dan Eva, Klaus ve Vincenzo’yu kutluyorum -bu sade, düşünceli ve esnek konsepti hayata geçirmek için can atıyorum.” oldu

OHØYstudio’nun STAGEzzz isimli kazanan projesi Snoozebox formatı kullanılarak geliştirilip inşa edilecek ve sonuç Ekim’de düzenlenecek Sleep etkinliğinde sunulacak. Takımın konsepti Snoozebox’a mekânı hızlıca yeniden düzenleme olanağı sağlayan şık ama basit çözümü sayesinde kazanan seçildi. Jüri üyeleri tasarım çözümünün inceliği ve uyumluluğuna şaşırdılar ve mekânsal yaratıcılıktaki öncülük yeteneği ile otelcilik pazarındaki yeni oluşan tasarım trendlerini kapan pratik bir sadeliğe sahip projeyi takdir ettiler.