(Geberit)’ten Küçük Evler İçin Büyük Yenilik

 

Son yıllarda konut piyasasında yaşanan hızlı değişim tüm sektörü etkiledi. Stüdyo daire tipindeki küçük konutlara artan talep ve akıllı bina uygulamaları, farklı ve yenilikçi çözümleri de beraberinde getirdi. Özellikle banyolarda büyük bir değişim yaşanıyor. Hem yerden kazanmak hem de modern ve şık bir görüntü elde etmek için en çok talep gören banyo malzemelerinin başında artık  gömme rezervuarlar geliyor. Geberit, uzun soluklu ve güvenli bir kullanım için göz önündeki banyo aksesuarları kadar duvarların ardında gizlenen teknolojiyi de özenle seçmek gerektiğine dikkat çekiyor.

Sayıları hızla artan yeni konut projelerindeki dairelerin en az yüzde 15’i stüdyo tipi dairelerden oluşuyor. Evlerin metrekarelerinin düşmesi, ferah ve kullanışlı yaşam alanı yaratabilmek için akılcı çözümler üretmeyi de zorunlu hale getirdi.  Evlerin demirbaşı olan kalorifer peteği, dolap ve rezervuarlar artık yerden kazanmak için duvarların arkasına gizleniyor. Özellikle gömme rezervuarlar, minimalist evlerin en az metrekare ayrılan bölümü olan banyolarda hem şık bir otel havası yaratıyor hem de kullanım alanını genişletiyor.

Modern bir görüntü ve yerden tasarruf için tercih edilen gömme rezervuarlara talep bu nedenle son dönemde hızla artmaya başladı. Akıllı binalar, farklı teknolojilerle donatılmış evler de rezervuarların duvar arkasına konulmasını artık zorunlu kılıyor. Bu alanda karşımıza birçok inovatif ve teknolojik ürün seçeneği çıkıyor. Bu inovaktif ürünler sadece yeni evlerin  inşaatlarında kullanılmıyor. Evlerini yenilemek isteyenler tarafından da çokça tercih ediliyor. Geberit, uzun süren tadilat işlemlerine gerek kalmadan, ürünlerinde kısa süreli montaj imkanı sunarak yeni konut projelerinin ve ev tadilatı yapanların en büyük yardımcısı oluyor.

Geberit Türkiye Genel Müdürü Cengiz Kazazoğlu
Geberit Türkiye Genel Müdürü Cengiz Kazazoğlu

“Duvarın arkasına da bakın”

Geberit Türkiye Genel Müdürü Cengiz Kazazoğlu, banyolarda görsellikten çok duvarın arkasındaki teknolojinin önemli olduğuna dikkat çekerek “Geberit ağırlıklı olarak duvarın arkasındaki teknolojiyi geliştiriyor. Örneğin banyoda gömme rezervuar kullanmak istiyorsanız, duvarın arkasında kalan teknolojiyi bu işin mucidi Geberit’ten alabilirsiniz. Ama insanlar öncelikle duvar ve yer seramikleri, banyo mobilyası, duş teknesi gibi göz önünde olan ürünlere önem veriyor. Bu ürünleri en iyi markalardan alan kişiler gömme rezervuarın markasına dikkat etmeyebiliyor çünkü o duvarın arkasında kalıyor” diyor. 

Duvarın arkasında kalan bir ürüne diğerlerinden daha fazla dikkat etmek gerektiğini vurgulayan Kazazoğlu “En ufak bir problemde seramiklerin kırılması gerekir. Henüz bu bilinç düzeyine ulaşamadık sanırım, hala işin görsel tarafındayız. Bizim en büyük hedefimiz banyoda duvarın arkasında kullanılan ürünlerin çok önemli olduğunu tüketiciye anlatmak” diye konuşuyor. Bilgi için: www.geberit.com.tr