Ekonomisi günden güne büyüyen AZERBAYCAN, Türk gayrimenkul firmaları için BÜYÜK FIRSATLAR sunuyor…

Bu yıl ikinci kez gerçekleşecek olan ‘Türkiye Gayrimenkul ve Emlak Fuarı’na, bölgedeki yatırımcıları daha yakından tanımak isteyen, gayrimenkul ve emlak sektöründen Türk firmalar katılıyor.

Aynex Fuarcılık’ın lokal iş ortağı Azeri Management Group International ile birlikte düzenlediği gayrimenkul fuarı, 10-11 Ekim tarihlerinde Bakü’de ziyaretçilerini ağırlayacak. Fuar; Türk gayrimenkul firmalarını, Türkiye’den konut edinmek isteyen ya da yatırım yapma düşüncesinde olan Azeri ve Rus yatırımcılar ile buluşturacak.

Yabancılara satılan gayrimenkulde ilk 5 içinde

Azerbaycan, Türkiye’de yabancılara satılan toplam gayrimenkul sayısında ilk 5 içinde yer alıyor. Son 2 yılda 100’ün üzerinde arsa, 1.000’e yakın konut olmak üzere Türkiye’den çok sayıda gayrimenkul satın alan Azeriler’in Türkiye’de satın aldığı konutlarda yatırım ve oturma amaçlarının yanında yazlık konutlar ve iş amaçlı binalar da bulunuyor.

Karşılıklı vizelerin kalktığı Azerbaycan’a, THY ve Azerbaycan Hava Yolları (AZAL) dışında, birçok özel hava yolu şirketinin de karşılıklı tarifeli uçak seferleri bulunuyor.

Ziyaretçileri arasında farklı sektörlerden Azerbaycanlı işadamları, yatırımcılar, Azeri ve Rus gayrimenkul danışmanları ile bürokratların yer alacağı fuara ilginin bu yıl da yoğun olması bekleniyor.

Aynex Fuarcılık Satış Pazarlama Müdürü Koray Kaya,Azerbaycanlı iş adamları İstanbul başta olmak üzere Türkiye’de birçok bölgeyi avantajlı yatırım merkezi olarak görüyorlar. Bu nedenle yazlık kullanım için de üniversiteyi Türkiye’de okuyacak çocukları için de konut alabiliyorlar. Türkiye, hem iklimi hem de güvenli ve konforlu yapılarıyla yurtdışında oldukça fazla tercih ediliyor” dedi.

Çok Uluslu Gayrimenkul Fuarlarına Alternatif

Kaya “Türk firmalarının dünya genelinde düzenlenen ve yoğun rekabetin yaşandığı büyük gayrimenkul fuarlarında maalesef hak ettiği ilgiyi bulamadığına” dikkat çekerek, “Aynex Fuarcılık olarak çok uluslu fuarların olumsuzluklarını aşmak adına, büyük fuar bütçelerini göze alamayan firmalar için de farkındalık sağlayabilecekleri bir platform yaratmaya çalıştıklarını” ifade etti.

Aynex Fuarcılık 2005 yılından bu yana gıdadan, gayrimenkule, tekstilden inşaata birçok sektörden Türk firmasını yabancı yatırımcılarla buluşturarak, Türk markalarının dünyaya açılmalarına vesile oluyor. Kuveyt, Katar, BAE (Dubai), Muscat gibi Körfez Ülkeleri bölgesinde başladığı fuar organizasyonlarına geçen yıl Azerbaycan’ı da ekleyerek edindiği deneyimi, gelişmiş ve gelişmekte olan bölgelerdeki yatırımcılar ve Türk gayrimenkul firmalarının işbirliği için kullanıyor.AynexFuarcilik_Azerbaycan_1


AYNEX FUARCILIK HAKKINDA

Türk markalarının yurtdışında tanıtımı ve tutundurma faaliyetleri ile farklı gıda markalarının distribütörlüğü (Çaykur, Koska vb. gibi) konularında hizmet vermek üzere yaklaşık 15 yıl önce kurulan AYN GROUP, bugün bu hizmetlerinin yanı sıra yurtdışında gayrimenkul satışı, restoran – kafe işletmeciliği, sıcak satışa dönük uzun süreli Türk Markaları Satış Fuarları düzenleme konularında da faaliyet göstermektedir.
Başta Birleşik Arap Emirlikleri olmak üzere Orta Doğu ve Türki Cumhuriyetler’de gerçekleştirdiği ticari faaliyetler arasında Dubai Global Village’teki Türkiye Pavilyonu’nun 5 yıldır işletmeciliği, Kuveyt ve Azerbaycan’da düzenlenen ilk Türk gayrimenkul fuarları yer almaktadır.
Dubai’deki çalışmaları ile “En İyi Ülke Pavilyonu” ödülünün de sahibi olan AYN Group, bünyesindeki AYNEX Fuarcılık aracılığıyla yurtdışına açılmak ve markalaşmak isteyen Türk şirketlerinin hedefleri için, yeni ülke fuarları ve uluslararası konferanslar düzenleyerek Ortadoğu ve Türk Cumhuriyetleri’nin fırsatlarını Türk girişimcilerle buluşturmaya devam etmektedir.
AYN GROUP; Dubai Global Village Türkiye Pavilyonu’ndaki çalışmalarının yanı sıra bu bölgelerde Türk Kültürünün ve Türk Turizminin tanıtılması konularında da kültürel ve sanatsal etkinlikler de düzenlemektedir.
Yurtdışı çalışmalarının haricinde havacılık sektöründe de faaliyet gösteren grubun Antalya’da kurulu Altın Kanatlar Anadolu Havacılık Meslek Lisesi adında da bir eğitim kurumu vardır. Detaylı bilgi için:  www.aynexfuarcilik.com