YARATICILIK ve İNOVASYON İtalya’da sahne Alıyor!

Türk seramik sektörünün dünya pazarındaki lider kuruluşlarından NG Kütahya Seramik, 2016 koleksiyonları ve trend belirleyen tasarımları ile İtalya Cersaie Fuarı’nda…

NG Kütahya Seramik, yeni koleksiyonlarını ilk kez 28 Eylül- 2 Ekim günleri arasında İtalya’nın Bologna kentinde düzenlenecek olan Cersaie Fuarı’nda sergiliyor.

Bu sene yine ilklere imza atacak olan NG Kütahya Seramik, 2016 koleksiyonları ile sektöre sıradışı yeniliklerle tasarımda inovatif ürünler sunuyor.

ALBATROS_120X240_MEKAN
Mimari tasarımlara yeni bir boyut katacak 60×160 cm ve 20×160 cm karolar, dünyada bir ilk olan 9 mm kalınlığında ki 120×240 cm büyük ebatlı granit seramikler sadece NG Kütahya Seramik standında yer alacak.

NG Kütahya Seramik kreasyonlarında; ahşap modasının yeni trendleri,ipeksi yüzeyler,mermer yüzeylerde zamansız tasarımlar, geometri ile fonksiyonelliği bir arada sunan dünyaca ünlü tasarım ödüllerine sahip koleksiyonlar öne çıkıyor.

Yaratıcılıktan Vazgeçmeyenlere Yeni Boyutlar

Dünyada ilk kez NG Kütahya Seramik tarafından 9 mm kalınlığında üretilen 120×240 cm ve 10 mm kalınlığında üretilen 60×160 cm ölçülerindeki koleksiyonlar fuarın öne çıkan yenilikçi boyutları.

Modernist ve mimari kombinasyonlara olanak tanıyan yeni boyutlar, esnekliği ve fonksiyonelliği bir arada sunuyor.

Ahşap modasında yeni trentler

Tasarımcısı tarafından yeniden yorumlanan, klasiğin ötesinde modern ahşap kreasyonlar NG Kütahya Seramik’in moda yaratan iddialı serileri arasında yer alıyor.

Koleksiyonun en sıradışı tasarımlarını, bilindik ahşap trendine yeni bir yorum getirerek, Akdeniz renklerini ahşap desenlerle buluşturan seramikler oluşturuyor.

Mermer Yüzeylerde Zamansız Tasarımlar…

KAURI_60X160_MEKANMermer trendini, doğal ve elegant bir dille yorumlayan NG Kütahya Seramik, 60×160 cm ebadını, ünlü Serpeggiante mermerinin dokusu ile buluşturuyor. Dekorasyonun önemli bir yapı taşı haline gelen mermer ve doğal taş yüzeyler, mimaride zamansız tasarımlar olarak isimlendiriliyor.

İpeksi Yüzeyler, İnce Bir Dokunuş…

 NG Kütahya Seramik’in 60×120 cm ebatlı serilerinde kullandığı mat lappato dokulu kreasyonlar, ipeksi ve kusursuz yüzeylere ince bir dokunuş kazandırıyor.

Fonksiyon ve Yaratıcılığın Buluşması

 Tasarımda geometriyi, fonksiyonellik ve uygulama çeşitliliği ile eşsiz bir biçimde harmanlayan, seramik sektöründe “RedDot Best Of The Best” ödülüne sahip ilk ve tek koleksiyon olan Versatile serisi NG Kütahya Seramik standında ziyaretçilerin ilgisini çekecek önemli serilerden biri olma özelliğini taşıyor.