(AE Arma-Elektropanç) Yeni Bir Projeye Daha İmzasını Atıyor

Dubai Parks and Resorts’un merkezinde yer alan Riverland Dubai’nin elektrik, elektronik ve mekanik  (MEP) tesisat işlerinin tenik müteahhitliğini AE Arma-Elektropanç üstlendi.

AE, Dubai’de önemli projelere imza atmaya devam ediyor. Şirket en son olarak, Ekim 2016’da açıldığında bölgenin en büyük çok temalı eğlence ve tatil yeri olması planlanan Dubai Parks and Resorts’ta bulunan Riverland™ Dubai’nin elektrik, elektronik ve mekanik (MEP) tesisat işlerininin teknik müteahhitliğini üstlendi.

Ana müteahhitliğini Kier Dubai LLC’nin üstlendiği Riverland™ Dubai, 28.855 m2’lik kiralanabilir alan sunarak bir perakende satış, yemek ve eğlence bölgesi oluşturacak. Ziyaretçiler 1600’lü yıllardaki bir Fransız köyü, Sömürge Dönemi Hindistanı, 19. yüzyıl sonlarındaki Avrupa ve 1950’lerdeki Amerika olmak üzere dört farklı dönemde yolculuk edebilecekler.

Riverland™ Dubai içindeki ve çevredeki restoran ve mağazalara su taksileri, tren kullanarak ya da yaya olarak ulaşılabilecek. Proje, ayrıca Dubai Parks and Resorts içindeki üç temalı park olan Motiongate™ Dubai, LEGOLAND® Dubai, Bollywood Parks™ Dubai ve su parkı LEGOLAND® Water Park’a  geçiş noktası konumunda olacak.

AE aynı zamanda, ziyaretçi ailelerin eğlence ve oyunla öğrenmeye teşvik eden LEGOLAND® Dubai’nin elektrik, elektronik ve mekanik (MEP) tesisat işlerinin teknik müteahhitliğini üstlenmişti. Riverland™ Dubai, AE’nin 2015 yılında Dubai Parks and Resorts kompleksi içinde üstlendiği ikinci proje konumunda. Kompleksin faaliyete geçtikten sonra 2017 yılında yaklaşık 6,7 milyon milyon bilet satışı gerçekleştirmesi bekleniyor.

MEP işlerinin kontrat bedeli yaklaşık 14 milyon dolar olan Riverland™ Dubai projesinin, Dubai Parks and Resorts’un açılış tarihi olan Ekim 2016’dan önce tamamlanması planlanıyor.RiverLand


 

Dubai Parks and Resorts PJSC Hakkında

Dubai Parks and Resorts PJSC (DFM: DUBAIPARKS), üç ayrı temalı parkı kapsayan Ortadoğu’nun en büyük çok temalı tatil ve eğlence destinasyonu olacak: Bir Hollywood filminden esinlenen temalı park konsepti motiongate™ Dubai; Ortadoğu’daki ilk LEGOLAND temalı park olan LEGOLAND® Dubai ve otantik Bollywood filmlerinin ortamını sergileyen türünün ilk örneği bir destinasyon olan Bollywood Parks™ Dubai. Ayrıca bölgenin küçük çocuklu ailelere hizmet verecek ilk su parkı olan LEGOLAND® Water Park da tesisler içinde yer alacak.
Proje ayrıca, Marriott Group tarafından işletilecek Polinezya temalı bir otel olan Lapita™ Hotel ve üç adet temalı park, su parkı ve oteli birbirine bağlayan, 28.855 m2’lik tamamlayıcı ve merkezi konumlu perakende, yemek ve eğlence alanına da ev sahipliği yapacak.
Ekim 2016’da açılması planlanan, 10,5 milyar BAE dinarı değerindeki büyük ölçekli proje, Dubai ile Abu Dabi arasındaki Plam Jebel Ali’ye yakın Sheikh Zayed Caddesi üzerindeki stratejik bir konumda yer alan 2,322,576 m2’lik alana yayılıyor. Projenin ilk tam faaliyet yılı olacak 2017’de 6,7 milyon biletli ziyaretçi çekmesi bekleniyor.