(Duravit)’in yeni ürünleri 2015 Iconic Awards ödülünü kazandı!

Yaşayan banyolar yaratan Duravit’in, bu yıl çıkan yeni ürünleri, mimarlar, tasarımcılar, inşaat sektörü ve sanayisi için uluslararası bir yarışma olan Iconic Ödülleri’nde birçok başarıya imza attı. Stonetto, en iyi ödül olan Best of Best ödülünü alırken; Paiova 5, Cape Cod ve ME by Starck ise piyasaya sürüldükten hemen sonra yenilikçi tasarımları ile kalitesini ve teknolojisini onaylayan Winner kategorisinde ödül kazandı.

İdeal görünümü ve hissiyle farklı bir “taş” malzeme olan DuraSoild Q kullanılarak üretilen Duravit Stonetto duş teknesi, Best of Best ödülünü almasıyla 2015 yılının asıl kazananı oldu. Stonetto’nun mat yüzeyi, otantik taş görünümünü rahat bir banyo deneyimi için kaymaz kaplamayla bir araya getirmektedir. Ayırt edici ince kenarları olan seramik lavabolarıyla Cape Cod banyo serisi, Winner ödülüyle onurlandırıldı. İki eğimli sırt dayama yeri olan beşgen küvet Paiova 5 de jüri özel ödülünü kazandı. ME by Starck serisinin, ayırt edici çizgileri ve geniş çevresiyle tanınan, özellikle düz etajerli lavabosu bu ünlü tasarım ödülünü kazanan üçüncü Duravit ürünü oldu.

Duravit AG’nin CEO’su Frank Richter: “Duravit için, inovasyon, kullanıcıları için katma değerli, iyi düşünülmüş çözümlerin geliştirilmesini içermektedir. Stonetto duş teknesinin ayırt edici şekli ve malzemesiyle Best of Best ödülünü kazanmasından mutluluk duyduk.” dedi.

Tasarım ve mimarlık yarışması Iconic Awards için, Alman Tasarım Konseyi’ne her yıl çok sayıda başvuru yapılmaktadır. Yenilik ve sürdürülebilir ürün profillerine önem veren jüri, bu başvurular arasından kazananları belirler.

Tasarım Konseyi ise, altmış yıldır iyi tasarım ve sürdürülebilir kaliteyi teşvik etmektedir. Şirketlere marka ve tasarım gelişimleri hakkında yardımcı olan ve tasarım yeterliliğini dünya genelinde yaygınlaştırmaya çalışan lider tasarım enstitüsüdür.