(Vaillant) klimalar performans ve estetik kadar sağlığın da buluşma noktası

Estetik, performans, kalite ve iyi servis hizmeti arayanlar için tasarlanana Vaillant klimalar, nemden arındırılmış temiz ve kuru hava konforunu sağlıyor…

Vaillant, 140 yılı aşkın tecrübesi ile ısıtma ve soğutma sektöründe yenilikler yapmaya ve bu yenilikleri de tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de tüketicileriyle buluşturmaya devam ediyor.

Vaillant’ın climaVAIR serisi VAI-6 inverter split klima cihazları; hem estetik, hem performans, hem de sağlık açısından klima sektörüne yeni bir soluk getiriyor. Vaillant bireysel klima sistemlerinin yanı sıra merkezi klima sistemlerinde bu yıl yeni olarak VRF sistemlerini piyasa sunuyor. Bu cihazlar ile tek dış ünite ile 64 iç üniteye kadar küçük bir daireden yüksek binalara kadar çözüm olanağı sağlayan flexible bir ürün ile tüketicilere Vaillant konforunu yaşatacak. VRF sistemleri Dc inverter teknolojisi ile gerek soğutma da gerekse ısıtma da çok yüksek verimlilik değerlerine ulaşılmakta.

Vaillant climaVAIR serisi VAI-6 model  inverter split klima cihazları; “A++ enerji sınıfında olmasını, aktif güç kontrollü DC inverter teknolojisi ile buluşturarak, maksimum enerji tasarrufu sağlarken, düşük ses seviyesi, modern çizgileri, yüksek SCOP ve SEER değerleri ile sınıfındaki diğer cihazlara göre farklı bir noktada yer almakta, sahip olduğu verimli ürün sertifikası (ErP’ye uygun) ile 2014 yılında yürürlüğe giren yeni enerji verimlilik direktiflere uygun VAI-6 serisi, yeni bir klima segmenti oluşturmaktadır. (SCOP ve SEER; sezonsal performans katsayılarıdır, yüksek olması; harcadığınız enerjiye göre yüksek verim aldığınızın göstergesidir.)

Nemden arındırılmış temiz ve kuru hava konforunu sağlıyor

Vaillant climaVAIR Inverter klimalar, cihaz kumandası üzerinden tek tuş ile aktive edilen X-FAN (temizleme fonksiyonu)  fonksiyonu ile ünite içinde nem ve tozdan oluşan ve kötü kokuya sebep olacak küf ve partülleri temizleyerek, kullanıcısına nemden arındırılmış temiz ve kuru hava konforunu sağlar.

Tüm bu özelliklere ilave olarak, ortama verilen hava aktif filtreleme sisteminden geçirilerek yaşam mahalline ulaştırılır: önce toz filtresinden geçirilerek kaba partiküller tutulur, ikinci  olarak bakterilere kadar etki eden küçüklükteki mikro organizmaları tutan  antibakteriyel filtreden geçirilen hava,bakteri ve kötü kokularından arındırılmış olarak ortama verilir.

Estetik, performans, kalite ve iyi servis hizmeti arayanlar için tasarlandı

Estetik olarak şık ve modern bir görüntüye sahip climaVAIR inverter serisi VAI-6 klimalar, iç ünite üzerindeki LCD ekran ve LED göstergeleri ile ortam sıcaklığını ve çalışma fonksiyonları ile ilgili bilgiyi kullanıcısına sunar.

Vaillant VAI -6 serisi INVERTER klima cihazının diğer bir özelliği; bilgisayar ve server odaları gibi yaz, kış, ısı yükü olan, dış ortam sıcaklığının düşük olduğu yerlerde bile soğutma yapabilmesidir. Böylece 24 saat ve tüm yıl soğutma istenen ortamların klimatizasyonu da bu cihaz ile çok kolay sağlanabilmektedir.

Hızlı ısıtma ve soğutma sağlayan “TURBO” fonksiyonu, uyku modu ve 24 saat programlama, hızlı tekrar programlama için “REPEAT” fonksiyonu ve gece ekran ışıklarını kapatma “LIGHT” fonksiyonu seçenekleri ile diğer özelliklerine ek olarak kullanıcısına konfor ve performansı bir arada sunmaktadır.

Estetik, performans, kalite ve iyi servis hizmeti arayanlar için tasarlanmış VAI-6 Serisi INVERTER klimalar Vaillant farkıyla satışa sunulmaktadır.

VRF klima sistemleri de bu yıl pazara sunuluyor

Vaillant, inverter split klimaların dışında aynı zamanda; küçük bir daireden yüksek katlı büyük binalara kadar çözüm sağlayan, tek dış üniteye 64 adet iç üniteye kadar bağlananabilir yeni merkezi VRF klima sistemlerini bu yıl pazara sunuyor.

Fleksıbl özelliği ile projelendirmeden başlayarak, sahada montaj aşamasına kadar tasarımcısına avantaj sağlayan Vaillant VRF sistemler, DC inverter teknolojisi sayesinde yükseltilmiş SCOP ve SEER verim değerlerine sahip. Gerek soğutmada gerekse ısıtmada yüksek çalışma verimliliği ve yüksek konfor ile İklimlendirme sistemlerinde her türlü ihtiyaca çözüm sunmaktadır. Ozon dostu R410A soğutucu akışkan kullanımı ile çevreyle dost bu sistemler, “sessiz çalışma fonksiyonu” sayesinde düşük çalışma ses sevileri ile kullanıcısına yüksek konfor sunmaktadır. 12kW ile 180 kW kapasite aralığında 31 farklı dış ünite şeçeneği, 2,8 kW ile 28 kW kapasite aralığında 8 farklı tip ve 24 değişik iç ünite seçeneği ile iklimlendirme sistemleri çözümünde Vaillant VRF sistemler her mekana ve dekorasyona özel çözüm sunmaktadır.

Birden fazla dış ünitenin kaskad bağlantısı ile yüksek kapasitelere ulaşılan bu sistemlerde, dış ünitelerden birinin arızalanması durumunda birbirini yedekleme özelliği ile diğer cihazları devrede tutarak kullanıcısına kesintisiz çalışma emniyeti sunmaktadır. Ayrıca uzun tesisat mesafesinde çalışabilme fonksiyonu sayesinde özellikle çok katlı yapıların iklimlendirme tasarımında avantaj sağlamaktadır.

Bu sistemlerde ürünün teknik özelliklerinin yanında projelendirme, hesaplama ve devreye alma süreçlerinde de farklı hizmetler sunan Vaillant, sadece bu ürünlere yönelik oluşturduğu departman ile gerek işin profesyonellerine gerekse son kullanıcısına satış öncesi ve sonrası teknik destek sağlarken sahada ve montaj yerinde de son kontroller ve süpervizörlükle bu destek devam ettirilmektedir.


 

Müşteri memnuniyetini ön planda tutan Vaillant, satış sonrasında da kullanıcısına kaliteli bir hizmet ve yüksek bir konfor yaşatıyor.  Bunun için 444 2 888 no’lu Vaillant çağrı merkezi, 24 saat tüketicilerin hizmetinde olup, aynı zamanda tüm Türkiyede uzman teknik servisleriyle hizmet vermek üzere hazır beklemektedir.