Kalekim’den çok amaçlı güçlü çözümler: ‘Tamirart EP’ ve ‘Groutart EP

Yapı kimyasalları sektörünün lider markası Kalekim, yüksek mukavemetli yüzey hazırlık malzemeleri ‘Tamirart EP’ ve ‘Groutart EP’ ile her türlü yapıda kullanılabilen güçlü çözümler sunuyor.

Geliştirdiği yenilikçi ürünlerle ilklere imza atarak sektöre öncülük eden Kalekim, tüketici ve profesyonellere her alanda teknik çözümler sunmaya devam ediyor. Kalekim’in tamir, ankraj ve montaj malzemesi ‘Tamirart EP’ ve grout malzemesi ‘Groutart EP’, zorlu koşullarda uzun yıllar boyunca ilk günkü performansından hiçbir şey kaybetmiyor.

Epoksi reçine esaslı yüzey hazırlık malzemeleri Tamirart EP ve Groutart EP; ‘yapısal beton ve çatlak tamiratında’, ‘ray gibi materyallerin sabitlemesinde’, ‘ankastre mesnetleri, cıvata ve pimlerin ankrajlanmasında’, ‘delik ve boşlukların doldurulmasında’, ‘filiz ekiminde ve enjeksiyon dübellerin sabitlenmesinde’, ‘metal profillerin betona yapıştırılmasında’ kullanılıyor.

Tamirart EP ile mükemmel sonuç
Beton, taş, metal, ahşap, harç, tuğla, prefabrik beton, epoksi, polyester, cam, PVC ve CTP parçalarının kendi aralarında ve birbirlerine yapıştırılması için de tercih edilen Tamirart EP, hızlı kuruyan tamir harcı olarak endüstriyel zemin ve dilatasyon derz kenarlarının tamiratında kullanılıyor. Ayrıca yer ve duvar seramiklerinin doğal taş, granit ve mermer plakaların yapıştırılmasında mükemmel sonuç veriyor.

Groutart EP’den uzun ömürlü çözüm
Groutart EP
, epoksi reçine esaslı, üç bileşenli, solvent içermeyen, özel gradasyonlu ve kendiliğinden yerleşen grout harcı olarak farklı yapılarda uzun ömürlü çözümler sunuyor. Groutart EP, makinelerin betona ankrajlanmasında, makine temellerinde, köprü ve tünellerde, etkili yapısından dolayı özellikle tercih ediliyor.

Kalekim Hakkında
Kalekim A.Ş., yapı kimyasalları alanında üretim ve satış kapasitesi olarak Türkiye’de birinci, Avrupa’da ise 5’inci şirket konumundadır. İstanbul (2), Isparta, Mersin, Yozgat, Erzurum ve Mardin tesislerinde üretimini sürdüren Kalekim, Türkiye’nin öncü kuruluşlarından biridir. Kurulduğu 1973’ten bu yana seramik yapıştırıcısından su yalıtım çözümlerine, ısı yalıtımından boyaya, endüstriyel zemin çözümlerinden derz dolgu malzemelerine kadar geniş yelpazede üretim yapan Kalekim, faaliyet gösterdiği tüm alanlarda öncülüğünü sürdürmektedir.