(Artema): Dünya Çevre Günü’nde TASARRUFLU ürünlerin tercih edilmesine dikkat çekiyor

Üretimden tasarım ve yönetime kadar tüm faaliyet aşamalarında doğal kaynakları koruma sorumluluğunu üstlenen Artema, Dünya Çevre Günü’nde tüm tüketicileri tasarruflu ürünleri tercih etmeye davet ediyor. Günümüzde yaşanan kuraklık sorunu karşısında, tüketicilerin bilinçli bir yaklaşım sergileyerek su tasarrufu sağlayan ürünlere öncelik vermesi gerektiğine inanan Artema, tasarladığı tasarruflu ürünlerle yılda 190 ton su tasarrufu sağlıyor. Ayrıca, Artema Avrupa Su Etiketi sertifikasıyla su tüketimini belirten etiketi kullanmaya başlayarak, müşterisiyle doğrudan iletişime geçiyor.

Türkiye’den bir markaya ilk kez verilen Avrupa Su Etiketi sertifikası, Artema ürünlerinin ambalajlarına yerleştirilerek kullanıcıya, armatürün su tüketim seviyesini gösteriyor.

Artema, sürdürülebilirlik anlayışını, maksimum su ve enerji tasarrufu sağlamaya yönelik olarak geliştirilen ürünlerden biri olan Q-Line Blueco armatürle ortaya koyuyor. Benzerlerinin aksine, kumanda kolu orta pozisyondayken gereksiz yere kombiyi çalıştırmayan ve soğuk su kullandıran Q-Line Blueco, yılda 17 ton suyu ısıtacak enerjiden tasarruf edilmesini hedefliyor. Artema’nın el değmeden çalışan yeni Aquasee teknolojisiyle donatılmış fotoselli armatürleri, hijyenik bir ortam ve su tasarrufu sağlıyor. AquaSee ayrıca toplu kullanım alanlarında %50’ye varan su tasarrufu sağlıyor.