Geleceğin Mucitleri: 23 Nisan Kutlaması İçin VitrA İnovasyon Merkezi’nde buluştu!

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nun ana üretim kampüsü Bilecik – Bozüyük’te yer alan VitrA İnovasyon Merkezi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlaması kapsamında “Geleceğin Mucitleri”ni ağırladı. Geleneksel hale gelen etkinlikte, merkez çalışanlarının yaşları 5-12 arasında değişen çocukları, Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu İnovasyon Direktörü Boğaç Şimşir’in ev sahipliğinde VitrA İnovasyon Merkezi’ni gezdi ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kendileri için hazırlanan beyaz önlükleri giyip laboratuvar gözlüklerini takan çocuklar, anne ve babalarının çalışma masasında poz verdi. 

Bu yıl teması “İllüzyon ve Bilim” olan etkinlik kapsamında, ODTÜ Kimya Bölümü öğrencileri, geleceğin mucitlerine illüzyon gösterileri yaparak bilimsel deneyleri anlattı. Kendilerine İllüzyon ve Bilim temalı oyuncaklar hediye edilen Geleceğin Mucitleri, 23 Nisan pastasını kestikten sonra sertifikaları aldı. VitrA İnovasyon Merkezi 2011 yılında açıldı. 65 kişilik ekibin çalıştığı merkez, hayal edilen ürünlerin, mimar ve tasarımcıların yaratıcılığını sınırlamadan gerçeğe dönüştürülmesine ortam sağlıyor.

Geleceğin Mucitleri- 23 Nisan Kutlaması İçin VitrA İnovasyon Merkezi’nde buluştu!-1 Geleceğin Mucitleri- 23 Nisan Kutlaması İçin VitrA İnovasyon Merkezi’nde buluştu!-Kapak