Michelin Yıldızlı Şef “Gaggenau Evi”nde Mimarlar ile Buluştu

Lüks mutfak aletleri markası Gaggenau, chef’s table etkinliklerinde bu kez Araka’nın Michelin yıldızlı şefi Pınar Taşdemir ile fikir önderi mimarları bir araya getirdi.

Gaggenau‘nun mutfak kültürüne olan tutkusu, yemek, tasarım ve mimari alanda işini tutkuyla yapan yıldızları buluştururken, bu disiplinlerin kesişimini övmek için tasarlanan “Yıldızlar Buluşuyor” etkinliğinde şef Pınar Taşdemir, konuklarını sürükleyici bir duyusal deneyimle karşıladı. Türkiye’nin önde gelen mimarlarından; Abdurrahman Çekim, Ahmet Alataş, Ece Ceylan Baba, Enis Öncüoğlu, Gürhan Bakırküre ve Melike Altınışık’ın bir arada olduğu masada, Gaggenau cihazları ile hazırlanan şefin yemekleri yer aldı.

Michelin Guide’ın editörleri tarafından “baharatlı ve iştah açıcı tatları keskin aromalarla dengeleme konusunda usta ve yöresel ürünlerin kendini göstermesine izin veren heyecan verici yemekler yaratıyor,” sözleriyle tanımladığı şef Pınar Taşdemir, Gaggenau cihazları ile hazırladığı menü ile aynı heyecanı konuklarına da yaşattı. Moet Hennessy’nin özel içkileri ile eşleşen yemek, şefin buharlı fırında pişirdiği Isabella üzümlü ciğer pate ve güllaçta ördek konfit ile başlarken, teppan yakide hazırladığı Karaburun’dan bebek kalamar ile devam etti. Ana yemek olarak çilav ve erik sos eşliğinde uzun pişmiş kuzu incik sunan şef, tatlı olarak peynir kremalı çarkıfelek meyveli merenk ve naneli lokum rulosu servis etti.


Gaggenau 
Gaggenau, yüksek kaliteli ev aletleri üreticisi olarak “Made in Germany” tasarım ve teknolojide bir inovasyon lideri kabul edilmektedir. Şirket, 1683’e kadar uzanan tarihi boyunca, uluslararası ölçekte alkış alan ürünleri ile ev mutfaklarında devrim yaratmayı amaçlamıştır. Gaggenau’nun başarısı, yüksek fonksiyonellik ile bir araya gelen teknolojik inovasyon ve net tasarım dili üzerine kuruludur. Gaggenau, 1995 yılından bu yana merkezi Münih’te bulunan BSH Hausgeräte GmbH’nin bir iştiraki olup halen dünyanın dört bir yanındaki belli başlı şehirlerdeki 24 showroom ile 50’yi aşkın ülkede sunulmaktadır.