(VitrA) Yeni Ürünlerini UNICERA 2023’te Tanıttı!

Yeni ürünlerini UNICERA 2023’te beğeniye sunan VitrA, banyolar için %100 geri dönüştürülmüş lavabo ve sessiz yıkama teknolojisi QuantumFlush’ı sergiledi. Stantta, %59’a varan oranda karbon ayak izi azaltılmış karo ürün gamının yanı sıra estetik ve teknolojiyi bir arada sunan, metal ve beton dokuların uyumuyla şekillenen Cemental koleksiyonu dikkat çekti.

VitrA, 6-10 Kasım tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı UNICERA 2023’te, yeni yıkama teknolojisine sahip, sessiz çalışan klozeti VitrA QuantumFlush’ın lansmanını yaptı ve %100 geri dönüştürülmüş lavabosunu sergiledi. VitrA, eylül ayında seramik fuarı Cersaie’de ilk kez tanıttığı farklı renk ve boyuttaki karoların yanı sıra, %59’a varan oranda karbon ayak izi azaltılmış teknoloji ile üretilen ve hibrit tasarım imkânı sunan Cemental karo serisini Türkiye’deki profesyonellerin beğenisine sundu. Bu yıl ev konseptinde hazırlanan ve İntema’nın mutfağına da ev sahipliği yapan UNICERA 2023 standında, sürdürülebilirlik temasına yer verildi.

UNICERA 2023 standında, “VitrA daha iyi bir gelecek için çalışır” söylemiyle hazırlanan alanda, %100 geri dönüştürülmüş lavabo ilk kez tanıtıldı. Döngüsel ekonomiye katkıda bulunarak, VitrA’nın küresel ısınma üzerindeki evrensel etkisini ürün başına %30 azaltan lavabonun sergilendiği stantta, suyun enerjisinden yüksek seviyede yararlanılmasını sağlayan VitrA QuantumFlush da dikkat çekti. Yeni yıkama teknolojisi, laminer akış prensibiyle, standart kanalsız klozetlere göre %120 daha etkili yıkama yapılmasını mümkün kılıyor. Her ikisi de 3/6 litre suyla çalışan iki klozetten VitrA QuantumFlush teknolojisine sahip olan, standart kanalsız klozetlere göre sudan %31 daha fazla verim alınmasına olanak tanıyor.

Suyun sıçramamasını sağlayan VitrA QuantumFlush, bioaerosollerin banyo ortamına yayılmasına engel olarak hijyenik bir tuvalet deneyimi vadediyor. Nest serisindeki asma klozetlerde kullanılan QuantumFlush teknolojisi, temassız klozet kapağı ve taharet musluğuyla birlikte hijyen seviyesini artırmayı amaçlıyor. Birleşik Krallık merkezli bağımsız bir küresel sertifika programı olan Quiet Mark tarafından yapılan testlere göre, normal bir klozete kıyasla 8.45 dBA daha az ses enerjisi üretiyor. Bu 8.45 dBA fark, yaklaşık olarak 7 kat daha az ses anlamına geliyor.

VitrA UNICERA 2023’te, güncellenmiş Çevresel Ürün Beyanı Sertifikalarına (EPD) referans vererek “Sera gazı emisyonlarında, Avrupa’nın en iyi karo üreticileri arasındayız” söylemiyle, daha iyi bir gelecek için çalışma vizyonunun altını çizdi. %59’a varan oranlarda karbon ayak izi azaltılmış ve %30’a varan oranlarda geri kazanılmış ve geri dönüştürülmüş materyal içeren karo koleksiyonlarının sergilendiği fuarda VitrA, yeni yüzey teknolojileriyle de dikkat çekti. Bu seneki yeniliklerinde ilk defa ortaya koyduğu Soft R10B yüzey seçeneğiyle hem banyolarda hem de ticari alanlarda yüksek kaydırmazlık seviyesiyle güvenlik sunarken, aynı zamanda yüzeyin yumuşak dokusunu koruyor. Bu doku sayesinde kir tutmayan karolar, az su ve deterjan kullanımı ile sürdürülebilir çözümler hedefliyor.

VitrA’nın UNICERA 2023’te sergilenen karo koleksiyonları arasında Cemental, Royalstone, Noblestone, Meteorite, Woodart, Marmo Nuovo ve Flakecement de yer alırken Color2.0 de fuarda beğeniye sunuldu. Color2.0, ilham veren renkleri ve yaratıcılığı özgür bırakan modüler yapısı ve boyut çeşitliliğiyle, yaşam alanlarının özgün bir şekilde tasarlanmasını sağlıyor. Yeni gelişmeleri odağına alan Color2.0, çok sayıda farklı kombinasyon olanağı sağlayan 6 farklı ebat ve 21 renkten oluşan geniş yelpazesiyle dinamik bir yaşam tarzı sunuyor. Dış mekânlar için tasarlanan 2 cm kalınlığında karoların da sergilendiği fuarda, bu ürün grubunda VitrA’nın ilk kez tanıttığı 80×80 cm karolar da yer aldı. Ayrıca, duvar karosu ürün grubunda farklı renk, ebat ve dekor seçeneğiyle geniş bir ürün yelpazesi sunan Set7.0 karo koleksiyonu da fuarda ilk kez beğeniye sunuldu. Emotion, Motion ve Dynamic konseptleriyle endüstriyel ve dinamik mekân tasarımlarının önünü açan Set7.0 duvar karoları, konutlarda ve ticari alanlarda kullanılabiliyor.